Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Mikrobiogazownia w Lubaniu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 18 lipca 2014 r. w gabinecie Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka...

W dniu 18 lipca 2014 r. w gabinecie Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka nastąpiło uroczyste podpisanie umowy, na mocy której prototyp mikrobiogazowni rolniczej zostanie zainstalowany w Lubaniu w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przedsięwzięcie to jest efektem współpracy pomiędzy: Instytutem Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk, ENERGA S.A., Politechnika Gdańską i Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, w imieniu których umowę podpisali: prof. dr hab. inż. Jan Kiciński – Z-ca Dyrektora ds. Naukowych IMP PAN, Marcin Szpak – ENERGA SA, prof. dr hab. Józef E. Sienkiewicz - Prorektor ds. Nauki PG oraz Aleksander Mach – Dyrektor PODR.

Biogazownia rolnicza służyć będzie do produkcji biogazu z biomasy roślinnej, odchodów zwierzęcych lub odpadów organicznych. Zbudowana będzie z układu podawania biomasy, komory fermentacyjnej, zbiornika biogazu, układu kogeneracyjnego i podczyszczania biogazu, układu automatyki oraz zbiornika magazynującego poferment.

Głównym założeniem dla budowy mikrobiogazowni jest jej wykorzystanie dla zasilania w energię elektryczną gospodarstw rolnych zdolnych wytworzyć biomasę dla zapewnienia ciągłej produkcji biogazu. Otrzymana w ten sposób energia ma obniżyć koszty utrzymania gospodarstwa i zmniejszyć ilość odpadów generowanych podczas produkcji roślinnej lub zwierzęcej.

Mikrobiogazownia będzie wytwarzać ok. 7-10 kWe.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • W Polsce wykryto jaja potencjalnie zanieczyszczone fipronilem
 • W Polsce wykryto jaja potencjalnie zanieczyszczone fipronilem

  Z informacji otrzymanych poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) wynika, że partia potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem obranych ze skorupki jaj...
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu minionego roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% czyli o 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
 • Skradziono ładowarkę teleskopową - apel o pomoc
 • Skradziono ładowarkę teleskopową - apel o pomoc

  W Dębowie (kujawsko-pomorskie) została skradziona ładowarka teleskopowa. Dwie inne równocześnie próbowano skraść w pobliskiej miejscowości Karnowo. Kierujemy apel o pomoc i ku przestrodze...
 • Pogłowie polskich krów mlecznych
 • Pogłowie polskich krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu 2017 roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% - 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - o 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
 • Pogłowie polskich krów mlecznych
 • Pogłowie polskich krów mlecznych

  Udział krów mlecznych w całym pogłowiu krów na koniec czerwca 2017 r. wyniósł 90,7% względem 92% w czerwcu 2016 r.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl