Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Posiedzenie Grupy Roboczej Komitetów Copa-Cogeca „Bioenergia/biotechnologia”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 28 stycznia 2014 r. w Brukseli miało miejsce posiedzenie Grupy Roboczej Komitetów...

Dnia 28 stycznia 2014 r. w Brukseli miało miejsce posiedzenie Grupy Roboczej Komitetów Copa-Cogeca „Bioenergia/biotechnologia”.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Po przyjęciu bez uwag zaproponowanego przez Sekretariat porządku obrad i zatwierdzeniu projektu sprawozdania z poprzedniego posiedzenia, jakie odbyło się w dniu 27 września 2013 roku, koordynator grupy ze strony Sekretariatu Copa-Cogeca Dominique Dejonckheere przedstawiła informację dotyczącą ubiegłorocznego postęp prac na forum Rady UE i Parlamentu Europejskiego w zakresie wniosku legislacyjnego Komisji Europejskiej z dnia 17 października 2012 roku w sprawie zmian w Dyrektywach RED („Renewable Energy Directive”) i FQD („Fuel Quality Directive”).

12 grudnia 2013 roku miała miejsce Rada UE ds. Energii, podczas której kraje członkowskie odrzuciły „kompromisową” propozycję nowego tekstu dyrektywy zaproponowaną przez Prezydencję Litewską. Obecnie spodziewać się należy, że pod naciskami KE Prezydencja Grecka ponownie będzie próbowała podjąć temat na forum Rady UE, jednakże prace Grupy Roboczej „ILUC” w Radzie nie będą kontynuowane w I półroczu 2014 roku. Copa-Cogeca poprosiła o spotkanie robocze w tej sprawie Stałe Przedstawicielstwo Grecji przy UE w Brukseli, jednakże dotychczas do niego nie doszło, w związku z czym trudno przypuszczać, w którą stronę miałaby nastąpić ewentualna zmiana zapisów projektu odrzuconego w grudniu. W dalszej część tego samego punktu obrad uczestnicy posiedzenia zostali poproszeni o przedstawienie aktualnej sytuacji w zakresie wniosku KE oraz podejścia do sektora energii odnawialnej w reprezentowanych przez siebie państwach. W imieniu Polski głos zabrał uczestniczący z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych Dyrektor Generalny Krajowej Izby Biopaliw Adam Stępień. Następnie poruszono kwestię postępu prac nad opracowywanym nowym modelem wyliczeń emisji wynikających ze zjawiska pośredniej zmiany użytkowania gruntów pod nazwą Globiom realizowanym przez konsorcjum pod przewodnictwem grupy konsultingowej Ecofys. Model ten może zostać wzięty pod uwagę przez Komisję Europejską w trakcie procedowania nad nowym rozwiązaniem w zakresie ILUC, w związku z czym Copa-Cogeca aktywnie monitoruje to działanie. Przewodniczący Grupy Roboczej Dietrich Klein (Niemcy) stwierdził, że niebezpiecznym elementem prac nad modelem Globiom jest rozdzielenie sektora biopaliw na etanol i biodiesel, o czym świadczy organizacja odrębnych spotkań z przedstawicielami obu części tego przemysłu zaplanowanych na luty br.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Targi Agritechnica 2017
 • Targi Agritechnica 2017

  W dniach od 12 do 18 listopada 2017 r. (Dni Ekskluzywne 12 i 13 listopada) w Hanowerze odbędą się międzynarodowe targi techniki rolniczej Agritechnica 2017. Organizatorem wystawy jest Niemieckie...
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl