| Autor: redakcja1

Udział nośników energii odnawialnej w produkcji energii elektrycznej

W strukturze wykorzystania OZE do produkcji energii elektrycznej udział energii wiatru jest coraz większy, z kolei zmniejsza się udział energii wody i biopaliw stałych.

Udział nośników energii odnawialnej w produkcji energii elektrycznej
W ostatnich latach zaobserwowano także szybki wzrost produkcji energii elektrycznej z ogniw fotowoltaicznych. W 2018 r. był on większy o 81,6% w porównaniu z rokiem 2017 oraz prawie 44 razy w porównaniu z 2014 r.
 
W analizowanym okresie występowały wahania w ilości ciepła wytworzonego na bazie paliw odnawialnych z tendencjami do jego obniżek i wzrostów.
 
Przyczyną mniejszego wytwarzania energii cieplnej był stopniowy spadek udziału biopaliw stałych w produkcji ciepła, których udział w 2014 r. wynosił 97,79%, a w 2018 r. obniżył się do 90,49%. Jednocześnie wystąpiły zwyżki udziału energii biogazu i odnawialnych odpadów komunalnych. W porównaniu do roku 2014 wzrost ten w 2018 r. był w dla biogazu 3-krotny, a w przypadku odpadów komunalnych 37-krotny.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!