| Autor: mikolaj

VIII Forum Energetyki Prosumenckiej

W dniu 12 maja 2015 r. odbywa się VIII Forum Energetyki Prosumenckiej. Obrady otworzył minister rolnictwa Marek Sawicki.

VIII Forum Energetyki Prosumenckiej

VIII Forum Energetyki Prosumenckiej

- Rozwój energetyki prosumenckiej jest moim priorytetem w działaniach związanych z odnawialnymi źródłami energii. Duże firmy energetyczne, które inwestują np. w farmy wiatrowe, poradzą sobie. Ja chciałbym się skupić na ludziach, którzy chcieliby zająć się wytwarzaniem energii przydomowej. Niestety w tej dziedzinie jest jeszcze wiele do zrobienia – powiedział  minister Sawicki.

Zdaniem organizatorów Forum, aż 45% Polaków chce instalować w swoich domach, w szczególności na wsi i na obszarach podmiejskich, mikroinstalacje odnawialnych źródeł energii i chce zostać prosumentem czyli aktywnym  konsumentem wytwarzającym energię w mikroinstalacjach OZE.

Dzięki inwestycjom gospodarstw domowych liczba prosumentów do 2020 roku może wzrosnąć do 2,5 mln, a towarzyszyłoby jej powstanie 54 tys. miejsc pracy w sektorze OZE, w tym 15 tys. w produkcji urządzeń.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!