| Autor:

Niska zawartość cukru w burakach cukrowych, czyli mniej pieniędzy dla rolników

Niestety to nie będzie jedna z lepszych kampanii cukrowych dla rolników, gdyż nie tylko tegoroczne plony były słabe, ale i zawartość cukru w burakach niska.

 

Takiemu stanowi rzeczy winna jest pogoda, gdyż w okresie kiedy to była potrzebna wilgoć było sucho, a gdy należało kopać buraki to znów było zbyt mokro.


Niestety to nie koniec problemów. Jak wiadomo aura nadal nie jest zbyt korzystna. Tak nagłe opady śniegu przeszkodziły w zbiorach buraków i w związku z tym nie wiadomo kiedy się je zbierze do końca.

 

Niemniej jednak, według szacunków w ziemi nadal jest około 2 tysięcy ha buraków. Tak się składa, że zaledwie część z nich zostanie zebrana. Skutki tej sytuacji odczują tylko rolnicy. No cóż, większość z nich nie jest wstanie wywiązać się z umów kontraktacyjnych.

 

Poza tym w samej Krajowej Spółce Cukrowej prawdopodobnie w tym roku będzie o 300 tysięcy ton buraków mniej. Na szczęście żadnych kar za niedotrzymanie umów nie będzie, bo tylko w ten sposób można utrzymać dostawców.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!