| Autor: redakcja1

Pogoda sprzyja zasiewom buraków cukrowych w UE

Z krajów Unii Europejskiej napływają informacje mówiące o tym, że tegoroczne zasiewy buraków cukrowych w państwach członkowskich ogólnie przebiegają dobrze z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe – podaje FAPA/FAMMU.

Pogoda sprzyja zasiewom buraków cukrowych w UE
Francuski związek plantatorów CGB poinformował, że sucha i ciepła pogoda sprzyja zasiewom, choć obawy budzi za to stan gleby ze względu na łagodną zimę. Zasiewy rozpoczęły się w połowie marca i przebiegają bardzo szybko. CGB prognozuje, że areał buraków cukrowych w 2014 roku wyniesie blisko 400 tys. ha w stosunku do 319 tys. ha rok wcześniej.
 
Niemiecki związek producentów cukru WVZ zaznaczył, że pogoda w Niemczech jest świetna jak tę porę roku i sprzyja zasiewom buraków cukrowych, które w wielu rejonach kraju zaczęły się dużo wcześniej.
 
W Wielkiej Brytanii zasiewy przebiegają również dosyć dobrze, choć tam zdaniem British Sugar mokra zima nie sprzyja pracom polowym ze względu na zbyt dużą wilgotność gleby. Firma nie przewiduje jednak, aby wystąpiło ryzyko pojawienia się szkodników lub chorób. Również we Włoszech warunki pogodowe są w miarę sprzyjające, choć obawy budzi stan gleby ze względu na niskie opady.
 
Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego oczekuje 2,5-3% wzrostu obszaru zasiewów do 190 tys. ha w 2014 roku w Polsce. Po łagodnej zimie w niektórych regionach ziemia jest jednak za mało wilgotna. Dlatego też główne prace polowe mają przypaść na przełom marca i kwietnia.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!