Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Pogoda sprzyja zasiewom buraków cukrowych w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z krajów Unii Europejskiej napływają informacje mówiące o tym, że tegoroczne zasiewy...

Z krajów Unii Europejskiej napływają informacje mówiące o tym, że tegoroczne zasiewy buraków cukrowych w państwach członkowskich ogólnie przebiegają dobrze z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe – podaje FAPA/FAMMU.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Francuski związek plantatorów CGB poinformował, że sucha i ciepła pogoda sprzyja zasiewom, choć obawy budzi za to stan gleby ze względu na łagodną zimę. Zasiewy rozpoczęły się w połowie marca i przebiegają bardzo szybko. CGB prognozuje, że areał buraków cukrowych w 2014 roku wyniesie blisko 400 tys. ha w stosunku do 319 tys. ha rok wcześniej.
 
Niemiecki związek producentów cukru WVZ zaznaczył, że pogoda w Niemczech jest świetna jak tę porę roku i sprzyja zasiewom buraków cukrowych, które w wielu rejonach kraju zaczęły się dużo wcześniej.
 
W Wielkiej Brytanii zasiewy przebiegają również dosyć dobrze, choć tam zdaniem British Sugar mokra zima nie sprzyja pracom polowym ze względu na zbyt dużą wilgotność gleby. Firma nie przewiduje jednak, aby wystąpiło ryzyko pojawienia się szkodników lub chorób. Również we Włoszech warunki pogodowe są w miarę sprzyjające, choć obawy budzi stan gleby ze względu na niskie opady.
 
Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego oczekuje 2,5-3% wzrostu obszaru zasiewów do 190 tys. ha w 2014 roku w Polsce. Po łagodnej zimie w niektórych regionach ziemia jest jednak za mało wilgotna. Dlatego też główne prace polowe mają przypaść na przełom marca i kwietnia.

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1
2014-04-03 14:10:59, napisał: targi2012

Też już posioane mam. Na co tu czekać, gdy taka piekna pogoda.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl