| Autor: redakcja1

Rekordowe plony buraków we Francji

Francuski koncern cukrowniczy Tereos ocenia, że z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe wiosną 2014 roku tegoroczne plony buraków cukrowych we Francji mogą być rekordowo wysokie – podaje FAPA/FAMMU.

Rekordowe plony buraków we Francji
W połowie czerwca plonowanie buraków cukrowych wynosiło przeciętnie 88-90 t/ha, co daje nadzieję na ostateczny wynik powyżej 90 t/ha. W czasie ostatnich pięciu lat dwukrotnie przekroczono ten próg.
 
Francuskie ministerstwo rolnictwa oceniło powierzchnię upraw buraków cukrowych w 2014 roku na 400 tys. ha. Jeśli prognoza tego koncernu spełni się, to zbiory buraków cukrowych mogłyby wynieść 35,2-36 mln ton.
 
Tereos jest trzecim największym producentem cukru w Unii Europejskiej. W obrębie najbliższych trzech lat, z powodu zniesienia kwotowania produkcji cukru i izoglukozy w październiku 2017 roku, planuje zwiększenie zbiory buraków cukrowych o 20%. Intensyfikacja upraw ma być konieczna ze względu na oczekiwany spadek cen i większą konkurencję.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!