Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rekordowe plony buraków we Francji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Francuski koncern cukrowniczy Tereos ocenia, że z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe wiosną...

Francuski koncern cukrowniczy Tereos ocenia, że z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe wiosną 2014 roku tegoroczne plony buraków cukrowych we Francji mogą być rekordowo wysokie – podaje FAPA/FAMMU.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W połowie czerwca plonowanie buraków cukrowych wynosiło przeciętnie 88-90 t/ha, co daje nadzieję na ostateczny wynik powyżej 90 t/ha. W czasie ostatnich pięciu lat dwukrotnie przekroczono ten próg.
 
Francuskie ministerstwo rolnictwa oceniło powierzchnię upraw buraków cukrowych w 2014 roku na 400 tys. ha. Jeśli prognoza tego koncernu spełni się, to zbiory buraków cukrowych mogłyby wynieść 35,2-36 mln ton.
 
Tereos jest trzecim największym producentem cukru w Unii Europejskiej. W obrębie najbliższych trzech lat, z powodu zniesienia kwotowania produkcji cukru i izoglukozy w październiku 2017 roku, planuje zwiększenie zbiory buraków cukrowych o 20%. Intensyfikacja upraw ma być konieczna ze względu na oczekiwany spadek cen i większą konkurencję.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl