Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
FAO: W 2016 r. światowa produkcja mleka wzrośnie do 816 mln ton

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Światowy sektor mleczarski w II kwartale 2016 r. charakteryzował się nadpodażą w produkcji...

Światowy sektor mleczarski w II kwartale 2016 r. charakteryzował się nadpodażą w produkcji mleka. Według prognoz FAO światowa produkcja mleka w całym 2016 r. ma zwiększyć się o 1,6%, do 816 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja mleka na świecie

Zwyżka produkcji ma dotyczyć Europy, Azji i obu Ameryk, a spowolnienie produkcji ma nastąpić w Afryce i Oceanii. Na poziomie światowym można oczekiwać zwiększonej produkcji na rynkach azjatyckich, szczególnie w Indiach. Tam produkcja być może wzrośnie o 4,8% lub 7,1 milionów ton, do 155,2 milionów ton.

Analitycy Banku BGŻ BNP Paribas zauważają, że rozwijająca się urbanizacja i zwiększające się dochody mieszkańców napędzają od dłuższego czasu popyt w Indiach, mimo, że niskie pogłowie krów i ograniczona mleczność stanowią poważne wyzwanie dla branży. Prognozy zakładają również zwiększenie produkcji w Pakistanie, Turcji i Chinach. Przy zapowiedzi polepszenia wyników produkcji w Chinach, po minimalnych zwyżkach w zeszłym roku, większy nacisk nałożono na rozwój dużych gospodarstw i poprawę genetyki. Nie uwzględniono przy tym interesów mniejszych producentów, którzy z powodu niskich cen surowca, wycofują się z branży. W Japonii i Korei Południowej, utrzymująca się niska rentowność najprawdopodobniej w dalszym ciągu będzie przyczyną rezygnacji z produkcji mleka. W Iranie jak również w Arabii Saudyjskiej poziom produkcji mleka będzie może nieco wyższy niż w 2015 r.

Produkcja mleka w UE

Prognoza dotycząca produkcja mleka w krajach UE zakłada jej wzrost o 1,3% do 153,5 mln ton w 2016 r. Jednak korekta cen za sam surowiec zadziałała hamująco na produkcję, mimo że koszty paszy zmalały, a jej ilość była wystarczająca. Do końca 2016 r. oczekiwany jest wzrost produkcji mleka w takich krajach jak Irlandia, Holandia, Dania i w Wielkiej Brytanii. Z kolei w Rosji do końca roku produkcja mleka nie ulegnie większym zmianom. Słaba rentowność dodatkowo spowodowała uszczuplenie pogłowia hodowanego bydła, głównie w sektorze małych gospodarstw. Natomiast to w dużej mierze zostało zniwelowane przez zwiększoną wydajność w sektorze gospodarstw komercyjnych. W sąsiedniej Białorusi produkcja utrzymuje tendencje zwyżkowe, poprzez zwiększoną sprzedaż do Rosji. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkty mleczne potencjalnie skażone bakterią Salmonelli na polskim rynku
 • Produkty mleczne potencjalnie skażone bakterią Salmonelli na polskim rynku

  Główny Inspektor Sanitarny informuje, że poprzez system Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) uzyskał informację, że firma Lactalis, w związku z zaangażowaniem się...
 • Eksport produktów mleczarskich z UE
 • Eksport produktów mleczarskich z UE

  W pierwszych jedenastu miesiącach 2017 r. z Unii Europejskiej wyeksportowano 127,3 tys. t masła, a więc o 26,9 tys. t - 17% mniej niż w porównywalnym okresie przed rokiem.
 • Unijny handel drobiem
 • Unijny handel drobiem

  Jak wynika z danych USDA Unia Europejska jest czwartym na świecie, po Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Chinach producentem mięsa drobiowego. Jak wynika z prognoz Komisji Europejskiej w 2018 r. unijna...
 • Rosyjskie embargo
 • Rosyjskie embargo

  7 sierpnia 2014 r. rząd rosyjski wprowadził zakaz przywozu do Federacji Rosyjskiej niektórych produktów rolnych pochodzących z UE, w tym owoców i warzyw. W czerwcu 2015 r. władze rosyjskie...
 • Wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020
 • Wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020

  Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej prezes NIK przedstawił wyniki kontroli na temat zarządzania wykorzystaniem środków UE na lata 2014 - 2020 w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl