Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
FAO: W 2016 r. światowa produkcja mleka wzrośnie do 816 mln ton

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Światowy sektor mleczarski w II kwartale 2016 r. charakteryzował się nadpodażą w produkcji...

Światowy sektor mleczarski w II kwartale 2016 r. charakteryzował się nadpodażą w produkcji mleka. Według prognoz FAO światowa produkcja mleka w całym 2016 r. ma zwiększyć się o 1,6%, do 816 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja mleka na świecie

Zwyżka produkcji ma dotyczyć Europy, Azji i obu Ameryk, a spowolnienie produkcji ma nastąpić w Afryce i Oceanii. Na poziomie światowym można oczekiwać zwiększonej produkcji na rynkach azjatyckich, szczególnie w Indiach. Tam produkcja być może wzrośnie o 4,8% lub 7,1 milionów ton, do 155,2 milionów ton.

Analitycy Banku BGŻ BNP Paribas zauważają, że rozwijająca się urbanizacja i zwiększające się dochody mieszkańców napędzają od dłuższego czasu popyt w Indiach, mimo, że niskie pogłowie krów i ograniczona mleczność stanowią poważne wyzwanie dla branży. Prognozy zakładają również zwiększenie produkcji w Pakistanie, Turcji i Chinach. Przy zapowiedzi polepszenia wyników produkcji w Chinach, po minimalnych zwyżkach w zeszłym roku, większy nacisk nałożono na rozwój dużych gospodarstw i poprawę genetyki. Nie uwzględniono przy tym interesów mniejszych producentów, którzy z powodu niskich cen surowca, wycofują się z branży. W Japonii i Korei Południowej, utrzymująca się niska rentowność najprawdopodobniej w dalszym ciągu będzie przyczyną rezygnacji z produkcji mleka. W Iranie jak również w Arabii Saudyjskiej poziom produkcji mleka będzie może nieco wyższy niż w 2015 r.

Produkcja mleka w UE

Prognoza dotycząca produkcja mleka w krajach UE zakłada jej wzrost o 1,3% do 153,5 mln ton w 2016 r. Jednak korekta cen za sam surowiec zadziałała hamująco na produkcję, mimo że koszty paszy zmalały, a jej ilość była wystarczająca. Do końca 2016 r. oczekiwany jest wzrost produkcji mleka w takich krajach jak Irlandia, Holandia, Dania i w Wielkiej Brytanii. Z kolei w Rosji do końca roku produkcja mleka nie ulegnie większym zmianom. Słaba rentowność dodatkowo spowodowała uszczuplenie pogłowia hodowanego bydła, głównie w sektorze małych gospodarstw. Natomiast to w dużej mierze zostało zniwelowane przez zwiększoną wydajność w sektorze gospodarstw komercyjnych. W sąsiedniej Białorusi produkcja utrzymuje tendencje zwyżkowe, poprzez zwiększoną sprzedaż do Rosji. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl