Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
KRIR wnioskuje o zaliczkową wypłatę dopłat bezpośrednich

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i...

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wystąpili do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wnioskując o podział krajowej koperty kwoty przypadającej polskim producentom mleka poprzez dopłatę do 1 litra określonej na gospodarstwo kwoty mlecznej oraz o jak najszybszą zaliczkową wypłatę dopłat bezpośrednich za 2015 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z nadzwyczajnym posiedzeniem rady ministrów rolnictwa UE, które odbyło się w dniu 7 września 2015 r. w Brukseli, na którym omawiano pakiet pomocowy, który skupia się na wsparciu poprawy płynności finansowej rolników, stabilizacji rynków oraz poprawie funkcjonowania łańcucha dostaw w wysokości 500 mln euro pochodzących z tzw. marginesu budżetowego, w dniu 10 września 2015 r. Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik wystąpili do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wnioskując o podział krajowej koperty kwoty przypadającej polskim producentom mleka poprzez dopłatę do 1 litra określonej na gospodarstwo kwoty mlecznej, po udokumentowaniu przez rolnika zaświadczeniem aktualnej produkcji i sprzedaży mleka.

Zwrócono się również o uruchomienie dla wszystkich rolników, najszybciej jak to możliwe, zaliczkowej wypłaty dopłat bezpośrednich za rok 2015.

 
Obecny rok jest szczególnie ciężki dla polskich gospodarstw ze względu na załamanie się cen na produkty rolne oraz niespotykaną od wielu lat klęskę suszy. Szczególnie trudną sytuacje mają producenci mleka, którzy dodatkowo ponoszą koszty kar za przekroczenie kwot mlecznych. W tej sytuacji, każda pomoc finansowa przekazana jak najszybciej jest bezcenna.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl