| Autor: redakcja1

KRIR wnioskuje o zaliczkową wypłatę dopłat bezpośrednich

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wystąpili do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wnioskując o podział krajowej koperty kwoty przypadającej polskim producentom mleka poprzez dopłatę do 1 litra określonej na gospodarstwo kwoty mlecznej oraz o jak najszybszą zaliczkową wypłatę dopłat bezpośrednich za 2015 r.

KRIR wnioskuje o zaliczkową wypłatę dopłat bezpośrednich
W związku z nadzwyczajnym posiedzeniem rady ministrów rolnictwa UE, które odbyło się w dniu 7 września 2015 r. w Brukseli, na którym omawiano pakiet pomocowy, który skupia się na wsparciu poprawy płynności finansowej rolników, stabilizacji rynków oraz poprawie funkcjonowania łańcucha dostaw w wysokości 500 mln euro pochodzących z tzw. marginesu budżetowego, w dniu 10 września 2015 r. Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik wystąpili do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wnioskując o podział krajowej koperty kwoty przypadającej polskim producentom mleka poprzez dopłatę do 1 litra określonej na gospodarstwo kwoty mlecznej, po udokumentowaniu przez rolnika zaświadczeniem aktualnej produkcji i sprzedaży mleka.

Zwrócono się również o uruchomienie dla wszystkich rolników, najszybciej jak to możliwe, zaliczkowej wypłaty dopłat bezpośrednich za rok 2015.

 
Obecny rok jest szczególnie ciężki dla polskich gospodarstw ze względu na załamanie się cen na produkty rolne oraz niespotykaną od wielu lat klęskę suszy. Szczególnie trudną sytuacje mają producenci mleka, którzy dodatkowo ponoszą koszty kar za przekroczenie kwot mlecznych. W tej sytuacji, każda pomoc finansowa przekazana jak najszybciej jest bezcenna.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!