| Autor: redakcja3

Konferencja dot. funkcjonowania systemu wsparcia dla LGD - Kraków

Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje, w Krakowie w dniach 25-27 maja 2011 roku

Konferencja dot. funkcjonowania systemu wsparcia dla LGD - Kraków

Krajową Konferencję na temat: "Ocena funkcjonowania systemu wsparcia dla lokalnych grup działania we wdrażaniu lokalnych strategii rozwoju - doświadczenia i wizja przyszłości".

Konferencja pomyślana jest jako spotkanie przedstawicieli organizacji, instytucji i ludzi zajmujących się analizowaniem zjawisk na obszarach wiejskich wywołanych wdrażaniem podejścia Leader, a także współpracujących z lokalnymi grupami działania.


Udział w Konferencji wezmą: doradcy i eksperci współpracujący z lokalnymi grupami działania (przedstawiciele samorządowych i prywatnych podmiotów doradczych, organizacji sieci ponadregionalnych, środowisk naukowych, a także przedstawicieli LGD). Zaplanowano udział około 60 uczestników.


Konferencja zostanie poprzedzona badaniem sondażowym wśród lokalnych grup działania, uzupełnionym badaniami typu case study około 15 przypadków. Badanie zostało zatytułowane "Bariery we wdrażaniu lokalnych strategii rozwoju przez lokalne grupy działania oraz rola doradców i ekspertów w ich usuwaniu".


Zasadniczym celem badania jest uzyskanie od przedstawicieli władz LGD informacji na temat oceny systemu wsparcia eksperckiego i doradczego w zakresie wdrażania lokalnych strategii rozwoju, a także informacji na temat potrzeb doradczych i zakresu usług eksperckich wspierających lokalne grupy działania w procesie zarządzania lokalnymi strategiami rozwoju.


Źródło: http://cdr.gov.plTagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!