Centrum Doradztwa Rolniczego

 • 2017-05-23

  Optymalizacja nawożenia sposobem na zminimalizowanie strat azotu i fosforu

  Najważniejszym elementem działań mającym na celu zmniejszenie straty azotu i fosforu z rolnictwa jest optymalizacja nawożenia, a więc dostosowanie dawek nawozów do rzeczywistych potrzeb oraz używanie ich w odpowiednim czasie i we właściwy sposób.

 • 2017-05-22

  Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w kwietniu 2017r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w kwietniu 2017 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w kwietniu 2017 r.

 • 2017-04-19

  Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w marcu 2017r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w marcu 2017 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w marcu 2017 r.

 • 2017-04-12

  Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w lutym 2017r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w lutym 2017 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w lutym 2017 r.

 • 2017-03-29

  Rośnie popularność roślin strączkowych. Dopłaty, odmiany, uprawa roślin strączkowych

  Uprawa roślin strączkowych była dotychczas stosunkowo mało popularna. W ciągu ostatnich 25 lat nastąpiły jednak pozytywne zmiany i sukcesywny wzrost ich uprawy.

 • 2017-02-27

  Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w styczniu 2017 r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w styczniu 2017 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w styczniu 2017 r.

 • 2017-01-23

  Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w IV kwartale 2016 roku

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w IV kwartale 2016 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w okresie od października do grudnia br.

 • 2017-01-20

  Zobacz, jak sprawdzić wielkość ekonomiczną swojego gospodarstwa

  Pracownicy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, opracowali prostą aplikację pozwalającą na szybkie (choć orientacyjne) obliczenie wielkości gospodarstwa na podstawie SO 2010.

 • 2016-12-07

  Zmiany w obszarach ONW od 2018 r.

  Obszary o niekorzystnych warunkach stanowią obecnie w Polsce blisko 56,1%. Do około 700 tysięcy gospodarstw trafia w okresie siedmiu lat 10 miliardów złotych z tytułu wyrównania szans na ONW. Zrozumiałe jest więc zainteresowanie rolników zmianami, jakie wprowadzone będą w 2018 roku. Zmiany będą stopniowo wprowadzane od 2018 roku.

 • 2016-11-09

  Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2016r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2016 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w III kwartale bieżącego roku.

 • 2016-10-31

  Poznaj listę odmian zbóż zalecanych do uprawy w gospodarstwach ekologicznych

  Jednym z bardzo ważnych czynników decydujących o otrzymaniu wysokich i dobrych jakościowo plonów zbóż jest wybór właściwej odmiany względem określonych warunków glebowych i klimatycznych. W przypadku gospodarstw ekologicznych jest on jeszcze bardziej uzasadniony ze względu na pewne ograniczenia związane z możliwością stosowana środków ochrony roślin czy nawożenia.

 • 2016-10-07

  Akademia Rozszerzeniowa – wizyta przedstawicieli krajów bałkańskich

  Przedmiotem zainteresowania krajów bałkańskich jest integracja z Unią Europejską i współpraca z krajami członkowskimi. W odpowiedzi na tę potrzebę Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło projekt Akademii Rozszerzeniowej mającej wspierać kraje ubiegające się o akces poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy.

 • 2016-07-25

  Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w czerwcu 2016 r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w czerwcu 2016 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w szóstym miesiącu bieżącego roku.