| Autor: redakcja1

Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska

W dniach 21-22 czerwca 2016 r. odbyło się pierwsze szkolenie z wyjazdem szkoleniowym realizowane w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, nt. Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska.

Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska
Drugie takie szkolenie planowane jest w III kwartale br. Celem szkolenia było upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania negatywnym skutkom niedoboru wody w glebie i stosowaniu dobrych praktyk, ułatwienie kontaktów pomiędzy rolnikami, doradcami z naukowymi i zachęcanie do współpracy w tym zakresie.
 
Liczba uczestników szkolenia wyniosła 25 osób - doradcy rolniczych WODR i Izb Rolniczych rolnicy, rolnicy zainteresowani nowościami związanymi z produkcją roślinną.
 
W pierwszym dniu szkolenia odbyły się wykłady nt. dotyczące zapobiegania degradacji gleby poprzez odpowiedni sposób uprawy roli, racjonalne nawożenie, racjonalną gospodarkę składnikami mineralnymi z wykorzystaniem innowacyjnych produktów jak i rozwiązań w zakresie produkcji. Wykłady prowadzili wykładowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedstawiciel z Timac Agro Polska.
 
W drugim dniu odbył się wyjazd do gospodarstwa pana Grzegorza Łuczaka, w Wielkopolsce. W trakcie wizyty gospodarz chętnie dzielił się wiedzą i doświadczeniem na temat nowoczesnych, niekonwencjonalnych systemów uprawy roli w swoim gospodarstwie oraz osiągnięciach w zakresie wyników produkcyjnych i uprawianych odmian. Oprowadzał również uczestników po gospodarstwie unaoczniając tym samym rezultaty swojej pracy. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali zagadnień prezentowanych przez gospodarza i chętnie zadawali pytania, podziwiając pola uprawne.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!