Zobacz, jak sprawdzić wielkość ekonomiczną swojego gospodarstwa

Pracownicy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, opracowali prostą aplikację pozwalającą na szybkie (choć orientacyjne) obliczenie wielkości gospodarstwa na podstawie SO 2010.

Zobacz, jak sprawdzić wielkość ekonomiczną swojego gospodarstwa

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa

Wiedza o wielkości ekonomicznej na podstawie standardowej produkcji gospodarstwa wyrażonej w EURO jest przydatna nie tylko dla własnych celów ale w szczególności do bardzo szybkiego sprawdzenia czy spełnione są kryteria dostępu do niektórych działań PROW 2014-2020.

Jest to niezwykle istotne w kontekście planowanych naborów wniosków i odpowiedniego się do tego przygotowania. Wyznaczone tam kryteria dostępu przedstawiają się następująco:

  • „Modernizacja gospodarstw rolnych” - 10 000 - 200 000/250 000 EURO;
  • „Premia dla młodych rolników” - 13 000 - 150 000 EURO;
  • „Restrukturyzacja małych gospodarstw” - poniżej 10 000 EURO;
  • „Premia na rozpoczęcie działalności gospodarczej” - poniżej 15 000 EURO.

Kalkulator CDR_SO_2010_test jest do pobrania w formie arkusza kalkulacyjnego w MS Excel. Zwórćcie uwagę na instrukcję obsługi - MENU w prawym górnym rogu. Pamiętajcie o włączeniu makr. Na górze - pod paskiem narzędzi pojawi się informacja o ich wyłączeniu, aby skorzystać z kalkulatora należy włączyć makra.

Do pobrania ze strony CDR w Brwinowie:

Uwaga! Kalkulator może być używany tylko do celów szkoleniowych i samodzielnego obliczenia (orientacyjnej) wielkości ekonomicznej posiadanego gospodarstwa rolnego.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!