Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
ARiMR ostrzega młodych rolników. Uwaga na fałszywych doradców

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Od 15 maja do 21 czerwca 2014 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania...

Od 15 maja do 21 czerwca 2014 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jest to bardzo atrakcyjny rodzaj wsparcia, bowiem jeden beneficjent może otrzymać 100 tys. złotych premii na rozpoczęcie samodzielnej działalności rolniczej. Ten zastrzyk gotówki pomógł już wielu młodym rolnikom, którzy dzięki otrzymanemu wsparciu kupili nowy sprzęt, wybudowali lub zmodernizowali budynki gospodarskie czy nabyli ziemię.

Informacje o tym jakie są zasady przyznawania wsparcia, w obecnie prowadzonym naborze wniosków, znajdują się na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tam znajdziecie również wniosek do wypełnienia oraz wzory załączników i instrukcje do przygotowania całej dokumentacji. Większość ubiegających się o przyznanie wsparcia sama wypełnia wnioski i przygotowuje inne niezbędne dokumenty, bo nie jest to trudne. Niektórzy młodzi gospodarze szukają jednak pomocy w ich wypełnianiu.  Najczęściej korzystają z darmowych porad udzielanych przez np. Ośrodki Doradztwa Rolniczego czy Izby Rolnicze. Część rolników sięga po firmy doradcze i płaci za wypełnienie wniosków i  składanie ich w ARiMR.

Zawsze przy ogłaszaniu naboru na wsparcie z jakiegoś programu z funduszy unijnych czy krajowych, takie prywatne firmy "ożywiają" się reklamowo i nie jest to nic dziwnego, bo dla nich jest to okazja do zarobku. Wiele z takich firm działa uczciwie, ale niestety zdarzają się też firmy, których celem jest tylko wyłudzenie pieniędzy od gospodarzy starających się o uzyskanie z ARiMR wsparcia, a nie uczciwa i rzetelna im pomoc. 

Przykładem takiej nieuczciwości jest np. firma, która stworzyła stronę internetową podobną do oficjalnej strony ARiMR. Zamieściła na niej  logo Agencji, a nawet godło Polski. Nie ulega więc wątpliwości, że autorzy portalu chcieli się w ten sposób uwiarygodnić i myląc rolników zachęcić ich do korzystania z jego wysokopłatnych usług. Strona zawiera przedziwną mieszaninę prawdziwych informacji o trwającym naborze przez ARiMR wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", jak i mnóstwo informacji nieprawdziwych.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl