ARiMR ostrzega młodych rolników. Uwaga na fałszywych doradców

Od 15 maja do 21 czerwca 2014 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

ARiMR ostrzega młodych rolników. Uwaga na fałszywych doradców

Straszy np., iż środków na wsparcie nie starczy dla wszystkich chętnych i jednocześnie zamieszcza entuzjastyczne opinie internautów, którzy rzekomo dostali już premie w ramach trwającego naboru, bo skorzystali z pomocy reklamującej się firmy. To ma sugerować, że tylko ona może zapewnić przyznanie wsparcia. Opublikowane tam komentarze są tymczasem absolutnie niewiarygodne i nieprawdziwe jak zresztą cała ta strona internetowa. Zawierają one przy tym całkowicie fałszywy "obraz" przebiegu przyjmowania wniosków, ich rozpatrywania i wypłacania przez Agencję wsparcia. Takie sformułowania komentujących jak np. "wniosek złożyłem umowa podpisana" są zwykłym wymysłem. Dopóki trwa w ARiMR nabór wniosków o przyznanie pomocy, dopóty niemożliwe jest podpisanie jakiejkolwiek umowy i wypłacenie młodemu rolnikowi premii.


Czytaj także: Nabór na działanie dla młodych rolników. Najważniejsze informacje

Kluczowym elementem umożliwiającym, za pomocą portalu sięganie do "kieszeni" rolników, jest specjalna aplikacja, po wypełnieniu której można rzekomo przygotować i przekazać do ARiMR wniosek o przyznanie premii. Agencja kategorycznie oświadcza, że nie ma takiej możliwości i nie ma z tym portalem (tak jak i z innymi podobnymi do niego) nic wspólnego. Prosi jednocześnie chcących skorzystać ze wsparcia udzielanego przez Agencję, o zwracanie uwagi, na jaką stronę internetową trafili, szukając informacji o oferowanej pomocy i zasadach jej udzielania. ARiMR przypomina, że  jedyną oficjalną jej stroną internetową, z której można uzyskać informacje o udzielanej pomocy, o toczących się naborach, czy o tym - komu wsparcie zostało przyznane - jest strona internetowa: arimr.gov.pl. Korzystanie z pomocy innych portali internetowych czy osób podszywających się pod Agencję (takich jak w opisywanym powyżej przypadku) może dużo kosztować, a oferowana pomoc może okazać się tylko fikcją. ARiMR przestrzega więc przed ryzykownym sięganiem po nieautoryzowaną pomoc w wypełnianiu wniosków o wsparcie i jest zmuszona też poinformować, że każdy kto tak robi czyni to na własną odpowiedzialność, bo Agencja nie może odpowiadać za skutki takich decyzji.



Tagi:
źródło: