Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
ARiMR: Wnioski o przyznanie pomocy z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007-2013 do aktualizacji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 21 sierpnia 2014 r. minister Marek Sawicki podpisał rozporządzenie zmieniające...

W dniu 21 sierpnia 2014 r. minister Marek Sawicki podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. W najbliższych dniach rozporządzenie zostanie opublikowane i wejdzie w życie w terminie 7 dni od dnia jego ogłoszenia.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Z omawianego rozporządzenia wynika, że osoby, które złożyły wnioski o przyznanie pomocy z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007 - 2013 w naborach przeprowadzonych w latach 2011, 2012, 2013 i na dzień 23 lipca 2014 r. znajdowały się w puli przekraczającej limit dostępnych środków, czyli w części białej list rankingowych, i co do których Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień wejścia w życie ww. rozporządzenia nie zakończyła rozpatrywania ich wniosków, będą musiały złożyć aktualizację danych zawartych w tych wnioskach o przyznanie pomocy, jeżeli chcą w dalszym ciągu ubiegać się o wsparcie na "Modernizację gospodarstw rolnych".

Aktualizacja nie będzie dotyczyć wniosków, które na dzień wejścia w życie ww. rozporządzenia zostały odrzucone tj. sytuacji, w których Wnioskodawcom zostało dostarczone pismo o odmowie przyznania im pomocy P-9/135. Żadnych aktualizacji wniosków nie muszą dokonywać również osoby, które na dzień 23 lipca znajdowały się w limicie dostępnych środków, czyli ich nazwiska są w zielonej części listy.


Aktualizacji danych trzeba będzie dokonać na formularzu aktualizacyjnym, którego wzór oraz instrukcja wypełniania zostaną opublikowane na stronie internetowej Agencji wraz z ogłoszeniem o konieczności aktualizacji. Na dokonanie aktualizacji Wnioskodawcy będą mieć 60 dni od dnia wejścia w życie ww. rozporządzenia. Termin i tryb dokonania aktualizacji zostanie wskazany szczegółowo przez ARiMR.

Aktualizacja swoim zakresem obejmować będzie w szczególności  kryteria, które będą mieć znaczenie dla ilości uzyskanych punktów, przy czym należy mieć na uwadze, że oprócz dotychczasowych kryteriów związanych z wielkością ekonomiczną gospodarstwa, wpływem realizowanej operacji na wzrost wartości dodanej brutto w gospodarstwie oraz wspólnym ubieganiem się o przyznanie pomocy, które nie ulegają zmianie, zostały wprowadzone dodatkowe kryteria, które będą preferowały projekty:

  • przyczyniające się do poprawy stanu środowiska naturalnego,
  • zawierające inwestycje związane z utrzymaniem lub zwiększeniem trwałych użytków zielonych,
  • realizowane w gospodarstwach, w których głównym kierunkiem produkcji jest produkcja trzody chlewnej.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl