| Autor: redakcja11

ARIMR: Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój

ARiMR przypomina, że beneficjenci, którzy będą ubiegać się o wsparcie na inwestycje w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój w ramach PROW 2014-2020, mogą rozpocząć działalność gospodarczą nie wcześniej niż po podpisaniu umowy o przyznaniu pomocy i nie później niż trzy miesiące od dnia jej zawarcia.

ARIMR: Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój

Od 29 września do 28 października 2016 r. w Oddziałach Regionalnych ARiMR przyjmowane będą wnioski o pomoc dla rolników, domowników lub małżonków rolników w ramach wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest podjęcie wykonywania działalności gospodarczej związanej z przetwarzaniem produktów rolnych.

 

Wsparciem objęte zostały następujące sektory przetwórstwa: mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż, ziemniaków a także jaj, miodu, lnu i konopi oraz roślin oleistych i wysokobiałkowych.
 

Pomoc jest przyznawana w formie refundacji kosztów poniesionych przez beneficjentów na realizacje inwestycji. Jej maksymalny poziom wynosi 50 proc., a wysokość wsparcia finansowego, jakie można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014-2020 w przypadku tej grupy beneficjentów, wynosi 300 tys. zł. Wielkość pomocy przyznanej na realizację jednej operacji nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.
 

W ramach PROW 2014-2020 na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” przewidziano ok. 700 mln euro.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!