| Autor: kkj6

Będą pieniądze dla osób zakładających własną działalność na wsi?

Ministerstwo rolnictwa szuka dodatkowych pieniędzy dla osób zainteresowanych zakładaniem prywatnej działalności na wsi. Niestety chętnych jest więcej niż przeznaczonych na to środków.

Będą pieniądze dla osób zakładających własną działalność na wsi?

W związku z tym powstał plan pozyskania większej ilości pieniędzy na program różnicowania działalności nie rolniczej.


Wnioski gospodarze składali w zeszłe lato. Wielu z nich do tej pory nie otrzymało żadnej decyzji. Przyczyną tego jest to, że w wielu regionach zainteresowanych dotacjami jest więcej niż przewiduje to budżet.


Na stronie internetowej pojawiła się lista określająca kolejność przyznania i weryfikacji wsparcia finansowego dla aplikujących rolników. Kolorem zielonym zaznaczone są dostępne finanse w ramach tego naboru.


Jak na razie Agencji udało się rozpatrzyć 80 procent wniosków mieszczących się w limicie. Ci, którzy znajdują się poza nim niestety muszą cierpliwie poczekać. No cóż, nie dla wszystkich starczyło.


Jako rozwiązanie tego problemu, ministerstwo rolnictwa dopuszcza możliwość przesunięcia funduszy, przeznaczonych na przyszłe lata. Pieniędzy powinno wystarczyć dla wszystkich. Nie tylko dla tych, którzy aplikowali w roku ubiegłym, ale też dla tych, którzy swoje wnioski mają zamiar dopiero złożyć.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!