Coraz częściej szukamy naturalnej żywności, ale cena nadaj jest bardzo wysoka

Produkcja i sprzedaż artykułów ekologicznych u naszych sąsiadów kwitnie.

 

Każdego roku Niemcy wydają 5 mld euro na BIO produkty. Jest to czterdzieści razy więcej niż w Polsce.

 

Niemniej jednak zainteresowanie takimi towarami systematycznie rośnie. Ceny są naturalnie wyższe w stosunku do zwykłych produktów, ale warto sięgać po nie, nie tylko dla walorów smakowych, ale i zdrowotnych.

 

Oczywiście produkcja i sprzedaż tychże artykułów w Polsce jeszcze długo nie będzie tak wysoka jak w Niemczech. Tamtejsi rolnicy decydowali się na taki rodzaj działalności z kilku powodów. Głównym z nich było poszukiwanie przez rolników rozwiązań, którzy to posiadali mało urodzajne gleby.

 

Obecnie w Bawarii, która jest najbogatszym landem w kraju, rolnicy zajmujący się produkcją BIO produktów i są z tego bardzo zadowoleni. Nie mają problemów ze sprzedażą swoich produktów i zyski także są niezłe. Także i polscy rolnicy mają szanse na tak dynamiczny rozwój, ale trzeba najpierw trochę zainwestować i poczekać na pierwsze efekty.

 

Rolnicy decydujący się na ekologiczny charakter gospodarstwa mogą liczyć na dotacje. W Niemczech każdy prowadzący gospodarstwo produkujące BIO towary może liczyć na dopłatę w wysokości 230 euro za hektar.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!