| Autor: kkj6

Czy unijną dopłatę trzeba oddać jeżeli nie jesteśmy już właścicielami?

Unijne dopłaty od dawna wspomagają finansowo rolników dzięki czemu gospodarstwa mogą być modernizowane a tym samym praca rolnika staje się łatwiejsza.

Czy unijną dopłatę trzeba oddać jeżeli nie jesteśmy już właścicielami?

Nowe maszyny, odrestaurowanie budynków lub zbudowanie nowych to tylko jedne z wielu potrzeb. No cóż, według niektórych bez unijnych dopłat, nie zmieniłoby się aż tyle na wsi i w dalszym ciągu używano by przestarzałego sprzętu.


Dlatego też aby otrzymać dotację, najpierw należy poświęcić czas na załatwienie wszystkich formalności i trzeba pilnować by każdy potrzeby dokument znalazł się w załącznikach do wniosku. Jeżeli wszystko się zgadza i przyznają nam dotacje to możemy spokojnie planować przeznaczenie funduszy. Chyba, że w czasie między złożeniem dokumentów, decyzją, a wypłatą gotówki sytuacja gospodarstwa się zmieniła. Choćby zmiana właściciela na gospodarstwie. Jeżeli poprzedni właściciel otrzymał dotacje to musi ją bezzwłocznie zwrócić.


Coraz częściej słychać o przypadkach zmiany właściciela gospodarstwa i kiedy po latach od otrzymania dotacji wychodzi to na jaw, były gospodarz musi zwrócić wszystko co do grosza, gdyż takie są warunki narzucone przez Unię.


Urzędników też nic nie będzie obchodziło, że otrzymane pieniądze były przeznaczone właśnie na to gospodarstwo. Więc jeżeli przestajemy być właścicielami i pieniądze wpłynęły na konto musimy pamiętać o tym, że one już się nam nie należą i trzeba je zwrócić.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!