Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dopłaty bezpośrednie. ARiMR przeszkoliła ponad 110 tysięcy rolników

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Od 2015 roku obowiązują nowe zasady przyznawania płatności obszarowych. W związku z tym...

Od 2015 roku obowiązują nowe zasady przyznawania płatności obszarowych. W związku z tym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podjęła działania, aby rolnicy mogli zapoznać się z nowym systemem dopłat, przygotować do prawidłowego wypełniania wniosków i optymalnego skorzystania ze wszystkich oferowanych im środków w ramach tego wsparcia.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dopłaty bezpośrednie - szkolenia

Od jesieni zeszłego roku ARiMR zorganizowała we wszystkich gminach na terenie Polski spotkania, podczas których rolnicy mogli poznać zasady wypełniania wniosków o przyznanie płatności za 2015 rok, jak i przygotowywania wymaganych załączników do takich wniosków, w tym zwłaszcza materiałów graficznych. Ważnym elementem tych szkoleń było zachęcanie do skorzystania z Internetu przy ubieganiu się o dopłaty przy użyciu aplikacji e-wniosek. Do końca lutego 2015 r. pracownicy Biur Powiatowych i Oddziałów Regionalnych ARiMR przeprowadzili ponad 3500 takich szkoleń, w których udział wzięło ponad 110  tysięcy rolników, pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz Izb Rolniczych.

Bardzo istotnym elementem przygotowań do kampanii przyjmowania przez ARiMR wniosków o dopłaty, w ramach zreformowanego systemu płatności obszarowych który zaczął obowiązywać od tego roku, było przygotowanie szerokiej sieci doradców, którzy mogą pomagać rolnikom w wypełnianiu wniosków - jeśli im to sprawia problemy. Na początku marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zorganizowała szkolenia pracowników ośrodków doradztwa rolniczego i izb rolniczych, którzy uzyskali prawo do wspomagania rolników w wypełnianiu wniosków. Najpierw w CDR w Brwinowie zostali przeszkoleni tzw. trenerzy, którzy następnie podjęli szkolenia pracowników z innych ośrodków doradztwa rolniczego w systemie szkoleń kaskadowych. Do 24 marca 2015 r.  przeszkolono już w ten sposób 392 osoby, w tym 123 trenerów. W szkoleniach kaskadowych bierze udział od 70 do 300 osób.

ARiMR i Centrum Doradztwa Rolniczego planują przeprowadzić szkolenia z tego zakresu jeszcze dla około 300 osób, głównie z prywatnych firm doradczych.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl