Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Gospodarze chcą połączenia produkcji z przetwórstwem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęło (25.03) uwagi izb rolniczych do PROW 2014-2020....

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęło (25.03) uwagi izb rolniczych do PROW 2014-2020. Nie wiadomo natomiast, które z nich zostaną uwzględnione w tym programie - podaje Izba Rolnicza w Opolu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na spotkaniu Krajowej Rady Izb Rolniczych i przedstawicieli ministerstwa był delegat opolskiej izby do KRIR Bogdan Zioła. Według niego, w najbliższym PROW-ie najważniejsze będzie połączenie polskiej produkcji z naszym przetwórstwem. Chodzi o to, by jak najmniej importować z poza Polski i wspierać tym samym rynek wewnętrzny. 

- Już na walnym zgromadzenu KRIR mówilem do ministra, że przydałoby się znaleźć jakieś pieniądze na połącznie produkcji trzody chlewnej z przetwórstwem. Wówczas na spotkaniu była minister Zofia Krzyżanowska. Była też teraz i potwierdziła, że resort widzi sytuację w ten sposób, że powinny się znaleźć pieniądze na próbę pionowego łączenia przetwórstwa z produkcją trzody chlewnej - relacjonuje Bogdan Zioła.


- Dla mnie osobiście, to jedna z najważniejszych rzeczy. Podobnie jak to się stało w przypadku produkcji owocowej, gdzie dodatkowe pieniądze zostały przeznaczone na tworzące się grupy producenckie z przetwórstwem - zaznacza Zioła.

- Zasugerowaliśmy też, aby nie tworzyć sztywnych wskaźników podniesienia dochodów gospodarstw korzystających z programów. Przykładowo przy tzw. młodym rolniku, czy przy inwestycjach, pieniądze z programu powodują, że gospodarstwo powinno zwiększyć dochody o 20 procent. Mówiliśmy, że dzisiaj nie można przewidywać rozwoju sytuacji na rynku. W zeszłym roku od rolnków nie zależało, że 30 procent spadły ceny. Jak dzisiaj wezmą pieniądze na trzodę chlewną, to też nie od rolników będzie zależało, że nie wykonają programów związanych z chowem świń, bo mamy epidemię ASF - dodaje Bodgan Zioła.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Do dziś można składać wnioski o przyznanie płatności za 2017 rok
 • Do dziś można składać wnioski o przyznanie płatności za 2017 rok

  Tylko do 31 maja 2017 roku można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, a także obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013, czyli rolno-środowiskowo-klimatycznych,...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie

  Wilkowice położone w zachodniej części Polski, w powiecie leszczyńskim, w gminie Lipno stały się na dwa dni centrum zainteresowania miłośników starych maszyn i urządzeń rolniczych oraz...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl