| Autor: mikolaj

O budżecie UE i środkach dla Polski podczas konferencji ministra Kalemby podczas POLAGRA-PREMIERY 2014

W dniu dzisiejszym, 31 dnia stycznia, podczas drugiego dnia POLAGRA-PREMIERY 2014 odbyła się konferencja ministra rolnictwa Stanisława Kalemby.

O budżecie UE i środkach dla Polski podczas konferencji ministra Kalemby podczas POLAGRA-PREMIERY 2014
Jak zaznaczył minister Kalemba na modernizacje gospodarstw Polska otrzyma 2,8 mld euro, czyli o 300 mln euro więcej niż w obecnej perspektywieSzef resortu rolnictwa wspomniał też o działaniach dla młodych rolników.
- resort planuje umożliwić 8-9 tysiącom młodych rolników skorzystanie z pomocy, z której do tej pory skorzystało grubo ponad 20 tys. osób.
Ministerstwo chce bardzo wspierać młodych rolników, gdyż jak zaznaczył minister Kalemba - walorem polskiego rolnictwa duża liczba chętnych młodych rolników do prowadzenia działalności.Na konferencji minister Kalemba zaprezentował także ramy budżetu na nową perspektywę 2014-2020.
- na 2014-2020 a program będzie realizowany nawet do roku 2023 będziemy mieli na modernizacje gospodarstw, przetwórstwo, modernizacje wsi, infrastrukturę około 177 mld złotych, tj. ok. 20 mld zł więcej niż w obecnej perspektywie. Mówię tu budżecie unijnym i środkach krajowych przy zmniejszonym budżecie na Wspólną Politykę Rolną Unii o ok. 12%, tj. o ok 44 mld euro - zaznaczył minister Kalemba, dodając, iż - dzisiaj możemy poinfomować o przyjęciu udziału 5,2 mld euro z polityki spójności na infastrukturę na wsi, na 23,7 mld euro pierwszy filar płatności bezpośrednich.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!