| Autor: mikolaj

KRIR ws. wniosków złożonych na modernizację gospodarstw

Zarząd KRIR wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, aby wnioski złożone w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 automatycznie zostały pozytywnie rozpatrzone w nowej perspektywie finansowej.

KRIR ws. wniosków złożonych na modernizację gospodarstw
Mając na uwadze zainteresowanie rolników możliwością skorzystania z dofinansowania w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, 3 kwietnia 2014 r. Zarząd KRIR wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, aby wnioski złożone na w/w działanie, a które nie zostały pozytywnie rozpatrzone z uwagi na fakt, że zabrakło środków, zostały pozytywnie rozpatrzone przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Modernizacja gospodarstw rolnych to jedno z tych działań, które od początku istnienia PROW na lata 2007-2013 cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rolników. W efekcie na terenach wiejskich nastąpiło nienotowane od dekad ożywienie inwestycyjne. Rolnikom trudno produkować więcej, lepiej i bardziej opłacalnie bez dokonywania inwestycji. Dlatego też, Zarząd KRIR zwrócił się do MRiRW, aby rolnicy nie musieli ponownie składać wniosków w nowej perspektywie PROW 2014-2020 i ponosić dodatkowych kosztów sporządzania nowego wniosku.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!