Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Młody rolnik. Nabór wniosków rozpocznie się w lipcu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Nowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w sposób szczególny stawia na wsparcie dla młodych...

Nowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w sposób szczególny stawia na wsparcie dla młodych rolników - powiedział minister Marek Sawicki na spotkaniu z grupą przyszłych beneficjentów z Lubelszczyzny, dodając że - nabór wniosków rozpocznie się już w lipcu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na wstępie podjęto jednak tematy dotyczące kończącego się powoli starego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W wyniku ostatnich decyzji przesunięto niewykorzystane jeszcze pieniądze z działań niecieszących się dużą popularnością właśnie na  wsparcie dla młodego rolnika. W efekcie ponad 2 tysiące osób, które znajdują się teraz na liście rezerwowej może liczyć na otrzymanie premii. – Czekamy jeszcze na zgodę ze strony Komisji Europejskiej, ale moim zdaniem będzie ona pod koniec tego miesiąca tak, aby na początku lipca młodzi rolnicy mogli zacząć podpisywać umowy – zapewniał minister Sawicki. 

Wsparcie dla młodych rolników będzie utrzymane także w nowym PROW-ie na lata 2014-2020. Tu pomoc będzie miała charakter wielotorowy.

- I tak oprócz samej premii finansowej w wysokości 100 tysięcy złotych, młodzi rolnicy mogą liczyć na dodatkowe 62 euro do pierwszych 50 hektarów swojego gospodarstwa. Dla młodych obniżono także próg wkładu własnego w programie modernizacji gospodarstw rolnych z obowiązkowych 50 do 40%. Mogą także liczyć na dodatkowe punkty w innych działaniach PROW-u, które będą oceniane właśnie na podstawie punktacji – tłumaczył minister rolnictwa Marek Sawicki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl