| Autor: mikolaj

Młody rolnik. Nabór wniosków rozpocznie się w lipcu

Nowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w sposób szczególny stawia na wsparcie dla młodych rolników - powiedział minister Marek Sawicki na spotkaniu z grupą przyszłych beneficjentów z Lubelszczyzny, dodając że - nabór wniosków rozpocznie się już w lipcu.

Młody rolnik. Nabór wniosków rozpocznie się w lipcu

Na wstępie podjęto jednak tematy dotyczące kończącego się powoli starego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W wyniku ostatnich decyzji przesunięto niewykorzystane jeszcze pieniądze z działań niecieszących się dużą popularnością właśnie na  wsparcie dla młodego rolnika. W efekcie ponad 2 tysiące osób, które znajdują się teraz na liście rezerwowej może liczyć na otrzymanie premii. – Czekamy jeszcze na zgodę ze strony Komisji Europejskiej, ale moim zdaniem będzie ona pod koniec tego miesiąca tak, aby na początku lipca młodzi rolnicy mogli zacząć podpisywać umowy – zapewniał minister Sawicki. 

Wsparcie dla młodych rolników będzie utrzymane także w nowym PROW-ie na lata 2014-2020. Tu pomoc będzie miała charakter wielotorowy.

- I tak oprócz samej premii finansowej w wysokości 100 tysięcy złotych, młodzi rolnicy mogą liczyć na dodatkowe 62 euro do pierwszych 50 hektarów swojego gospodarstwa. Dla młodych obniżono także próg wkładu własnego w programie modernizacji gospodarstw rolnych z obowiązkowych 50 do 40%. Mogą także liczyć na dodatkowe punkty w innych działaniach PROW-u, które będą oceniane właśnie na podstawie punktacji – tłumaczył minister rolnictwa Marek Sawicki.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!