Modernizacja gospodarstw rolnych

Do rozporządzenia jest prawie 2,5 mld złotych. To najprawdopodobniej ostatnia edycja programu „Modernizacji Gospodarstw Rolnych”.

Modernizacja gospodarstw rolnych

 

Producenci mleka będą mogli składać swoje wnioski od 3 do 17 stycznia 2011 roku. Wnioski można składać we wszystkich województwach prócz wielkopolski, gdzie limit został wyczerpany.

 

Najmniej wniosków zostanie przyjęte w województwie lubuskim, bo tylko 48. Natomiast najwięcej na Lubelszczyźnie, bo aż 4000. Każda osoba składająca wniosek będzie musiała zadeklarować czy będzie rozwijała hodowle czy będzie z niej rezygnowała.

 

Od 17 do 28 stycznia 2011 roku po dofinansowanie będą mogli zgłaszać się pozostali chętni. Wnioski będą przyjmowane w 9 województwach.

 

W najnowszej edycji wprowadzono korzystne dla rolników zmiany. Jedną z nich jest możliwość wspólnego starania się o dotację na zakupienie nowych maszyn. Taką możliwość mają rolnicy, którzy mieli wcześniej spisaną umowę wraz z zawartymi w niej zasadami eksploatowania sprzętu. Drugą zmianą jest wydłużenie wieku osób ubiegających się. Mężczyźni do 65 roku życia, a kobiety do 60 roku.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!