| Autor: mikolaj

Modernizacja gospodarstw rolnych. Jak do tej pory rolnicy złożyli 20 wniosków o wsparcie

Od 19 października do 17 listopada 2015 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Do 2 listopada do ARiMR wpłynęło 20 wniosków o taką pomoc, w których rolnicy ubiegają się o przyznanie 7,24 mln zł wsparcia.

Modernizacja gospodarstw rolnych. Jak do tej pory rolnicy złożyli 20 wniosków o wsparcie

Modernizacja gospodarstw rolnych

Nowy budżet na tego typu wsparcie jest nieco wyższy niż w poprzednim okresie programowania, ponieważ na realizację niżej wymienionych inwestycji w całym PROW 2014-2020 przewidziano łącznie  1,3 mld euro. Kwota ta została podzielona na wsparcie dla woj. mazowieckiego oraz dla pozostałych regionów.

Wsparcie będzie  można otrzymać na inwestycje związane z:

  • rozwojem produkcji prosiąt - maksymalne dofinansowanie wynosi 900 tys. zł;
  • rozwojem produkcji mleka krowiego - wysokość wsparcia może wynieść 500 tys. zł;
  • rozwojem produkcji bydła mięsnego - wypłacona pomoc nie może przekroczyć 500 tys. zł

Wnioski o przyznanie wsparcia na "Modernizację gospodarstw rolnych" przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Można je również złożyć za pośrednictwem biura powiatowego ARiMR, należącego do takiego  OR. Dokumenty aplikacyjne można składać osobiście, przez upoważnioną osobę lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce pocztowej. W przypadku osób wspólnie wnioskujących wniosek o przyznanie pomocy składa się w oddziale regionalnym ARiMR właściwym ze względu na położenie gospodarstw osób wspólnie wnioskujących, przy czym jeżeli gospodarstwa tych osób są położone na obszarze więcej niż jednego województwa, wniosek składa się w tym województwie, w którym jest położona największa część tych gospodarstw.

Modernizacja gospodarstw rolnych z PROW 2014-2020 poznaj główne cele i założenia działania

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!