| Autor: kkj6

Możliwe, że liczba rent strukturalnych się zwiększy

Około 4 tysięcy wnioskodawców jest na liście osób rezerwowych, które ubiegają się o renty strukturalne. Środki na świadczenia dla nich są, ale najpierw musi być zgoda Komisji Europejskiej.

Możliwe, że liczba rent strukturalnych się zwiększy

Nie wiadomo jednak czy Komisja Europejska wyrazi zgodę na taką propozycję. Jeżeli decyzja będzie pozytywna to i tak trzeba będzie jeszcze poczekać. Niestety na to czasu nie mają młodzi rolnicy, którzy już otrzymali dofinansowanie w kwocie 75 tysięcy, ale nie mogą tego wykorzystać, bo rodzic nie otrzymał renty.


Dlatego też rolnicy, którzy są na liście osób rezerwowych będą musieli poczekać na informacje na temat zgody do końca marca tego roku. Jeżeli otrzymamy zgodę, to będzie duża ulga dla tych, osób które miały przejąć gospodarstwo.


W razie wygaśnięcia ważności dotacji, bo młody rolnik ma tylko pół roku na przejęcie ziemi. Niemniej jednak będzie można złożyć wniosek ponownie.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!