| Autor: redakcja1

Ustalono wstępny harmonogram wdrażania PROW 2014 - 2020

Kwestie przygotowania harmonogramu wdrażania w 2016 roku pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lat 2014-2020 oraz przeanalizowanie możliwości dokonania uproszczeń w procedurach przyznawania takiego wsparcia były omawiane podczas spotkania przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ustalono wstępny harmonogram wdrażania PROW 2014 - 2020

Wdrażanie PROW 2014-2020

Resort rolnictwa był reprezentowany przez Podsekretarza Stanu Ryszarda Zarudzkiego oraz kierownictwo Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w MRiRW: Dariusza Niecia, Mieczysława Paradowskiego, Bartosza Szymańskiego oraz Renatę Flis. Ze strony ARiMR w spotkaniu wzięli udział prezes Agencji Daniel Obajtek, zastępca prezesa Jarosław Sierszchulski oraz dyrektorzy departamentów odpowiedzialni za wdrażania poszczególnych działań należących do PROW 2014-2020.
 
Prezes ARiMR, podkreślił, że rolnicy i inni zainteresowani pomocą z PROW 2014-2020 czekają na to, aby stworzyć plan uruchamiania poszczególnych działań należących do tego programu. Taka swoista mapa drogowa, w której określone zostałyby terminy składania wniosków o pomoc,  jest niezbędna, aby rolnicy, przetwórcy czy inni beneficjenci mogli spokojnie i dokładnie przygotować wnioski o wsparcie. Prezes zaznaczył również, by przeanalizować możliwości uproszczenia na korzyść rolników procedur przyznawania pomocy. W ten sposób stworzona zostanie szansa by więcej rolników, przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego, Lokalnych Grup Działania i innych beneficjentów, mogło w prostszy, szybszy i skuteczniejszy sposób skorzystać z unijnego wsparcia w ramach PROW 2014-2020.
 
Minister Ryszard Zarudzki podziękował za zaproszenie i wyraził nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane. Następnie strony ustaliły wstępny harmonogram uruchamiania w 2016 roku działań z PROW 2014-2020. Teraz zostanie on przedstawiony ministrowi rolnictwa, a po uzyskaniu akceptacji, zostanie podany do publicznej wiadomości. Przedstawiciele MRiRW oraz ARiMR ustalili, że będą kontynuować prace nad możliwością uproszczenia procedur przyznawania pomocy w ramach PROW 2014-2020.
 
Harmonogram wdrażania PROW 2014-2020 oraz wprowadzenie uproszczeń w procedurach ubiegania się o pomoc z tego programu, to najczęściej zgłaszane postulaty zarówno przez beneficjentów unijnego wsparcia, jak i organizacji rolniczych czy instytucji doradczych.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!