Podano stawki dopłat bezpośrednich 2010

Ukazały się projekty rozporządzeń dotyczące stawek płatności bezpośrednich w 2010 roku.


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało na swojej stronie internetowej projekty rozporządzeń, dotyczących proponowanych stawek dopłat bezpośrednich w 2010 roku. Stawki płatności przedstawiają się następująco:

Należy pamiętać, że wyżej wymienione stawki dopłat podane zostały w projektach rozporządzeń i w związku z tym, nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone. Dopiero po podpisaniu projektów przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi podane stawki staną się obowiązującymi.

 

Zgodnie z prawem, dopłaty bezpośrednie będą wypłacane od 1 grudnia 2010. Jak informuje ARiMR, w pierwszej kolejności płatności bezpośrednie zostaną przekazane rolnikom, których gospodarstwa zostały dotknięte klęską powodzi.

 

W chwili obecnej trwają wypłaty środków z tytułu gospodarowania na obszarach o niekorzystnych warunkach (ONW). Jak podaje agencja „już blisko 240 tys. rolników otrzymało decyzje o przyznaniu dopłat ONW”.

 

Źródło: ARiMR, MRiRW

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!