| Autor: redakcja1

Podzielono niewykorzystaną ilość serów w ramach PSA

W Dzienniku Urzędowym UE ukazało się Rozporządzenie Wykonawcze komisji UE ustalające maksymalną ilość produktu przypadającą na państwo członkowskie i czas składania wniosków o nadzwyczajne dopłaty do prywatnego przechowywania (PSA) niewykorzystanych ilości niektórych serów.

Podzielono niewykorzystaną ilość serów w ramach PSA

Prywatne przechowywanie serów

Rozporządzeniem delegowanym (UE) 2015/1852 z dnia 15 października 2015 r. wprowadzono tymczasowy nadzwyczajny system dopłat do prywatnego przechowywania niektórych serów oraz ustalono odgórnie stawkę dopłat: 15,57 EUR za tonę przechowywanych produktów w stosunku do stałych kosztów przechowywania oraz 0,40 EUR za tonę magazynowanych produktów i na dzień w porównaniu do przechowywania objętego umową.
 
Jako że ostatecznym terminem składania wniosków o przyznanie pomocy był 15 stycznia 2016 r., przy czym niewykorzystana ilość serów, które mogą zostać objęte programem PSA wynosi 68,123 tys. ton.
W związku z tym zostanie ona udostępniona państwom członkowskim, które zgłosiły chęć dalszego korzystania z systemu dopłat do prywatnego przechowywania oraz ustalono jej podział na poszczególne państwa członkowskie, z uwzględnieniem ilości, o którą państwa członkowskie wnioskowały do dnia 15 stycznia 2016 r., tj. Irlandia, Francja, Włochy, Litwa, Niderlandy, Finlandia, Szwecja i Wielka Brytania.

Jak przypomina FAMMU/FAPA, wnioski o dopłaty można składać od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, ale najpóźniej do dnia 30 września 2016 r. Rozporządzenie Wykonawcze komisji UE nr 2016/225 wchodzi w życie trzeciego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!