| Autor: kkj6

Polacy są mistrzami w korzystaniu z dotacji unijnych

W korzystaniu z dotacji przeznaczonych na rozwój i działanie wsi jesteśmy niezastąpieni. Polski rząd chwali się tym, że rozdysponowane na ten cel zostało 80 procent pieniędzy. Cała pula zamyka się na 70 mld złotych, które przeznaczyła dla nas Bruksela.

Polacy są mistrzami w korzystaniu z dotacji unijnych

23 mld złotych zostało już podzielone i przesłane na konta rolników. Kolejne sumy zostały już zakontraktowane i tylko czekają na to aby je wypłacić.


Pewną cząstkę tych pieniędzy trzeba będzie zachować, aby w 2012 i 2013 roku mieć możliwość sfinansowania programów ONW oraz rolnośrodowiskowych, co oznacza, że do rozporządzenia jest coraz mniej funduszy.


Według sejmowej podkomisji, która obserwuje wykorzystywanie przez Polskę funduszy z Unii Europejskiej, jesteśmy liderem w Europie. Dodatkowo twierdzą, że obieramy właściwy kierunek ku temu, aby zagospodarować każde euro, które dostaniemy od Wspólnoty.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!