| Autor: redakcja1

Polska Izba Mleka wnioskuje o większy budżet na program „Szklanka mleka”

Z uwagi na rozpoczynające się w styczniu 2016 r. prace nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnych cen mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do przedszkoli i szkół w roku szkolnym 2016/2017, Polska Izba Mleka wystosowała pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztofa Jurgiela, w sprawie zwiększenia budżetu na program „Szklanka Mleka” o 20%. W ten sposób wszystkie dzieci w wieku szkolnym byłyby objęte tym programem.

Polska Izba Mleka wnioskuje o większy budżet na program „Szklanka mleka”

W ostatnich latach krajowy budżet programu został mocno zmniejszony, co skutkowało obniżeniem ilości miesięcy i dni tygodnia, w czasie których dzieci otrzymywały darmowe mleko w szkole. Ze względu na zbyt niskie środki finansowe przeznaczane na darmowe mleko w szkołach, wiele placówek nie miało możliwości na przystąpienie do programu.
 
PIM w piśmie zwraca też uwagę, że mleko jest niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Podkreśla również, że wzrost spożycia mleka na krajowym rynku pomoże w ustabilizowaniu niezwykle trudnej sytuacji na rynku mleka i dodatkowo przyczyni się do zwiększenia ceny płaconej producentom mleka.
Jak podaje FAMMU/FAPA, Polska Izba Mleka wnioskuje także o przywrócenie finansowania dostarczanego do szkół mleka przez cały rok szkolny, a więc 10 miesięcy i 5 dni w tygodniu.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!