| Autor: redakcja11

Pomoc de minimis dla producentów owoców i warzyw

Polscy producenci mają możliwość korzystania z wielu programów pomocy finansowej udzielanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a część z tych programów realizowana jest jako pomoc de minimis w rolnictwie.

Pomoc de minimis dla producentów owoców i warzyw

W ramach pomocy de minimis jednemu producentowi rolnemu może zostać przyznana pomoc w wysokości 15 000 euro w okresie trzech lat, tj. w bieżącym roku podatkowym i w ciągu poprzedzających go 2 lat podatkowych, z uwzględnieniem kwot pomocy de minimis w rolnictwie ze wszystkich tytułów.

Jak wskazuje FAMMU/FAPA W przypadku takiego wsparcia dla producentów owoców i warzyw w ostatnich latach przygotowano wsparcie między innymi z tytułu:

  • jednorazowej pomocy finansowej dla rolników, którzy w 2014 roku byli producentami owoców porzeczki czarnej lub owoców wiśni,
  • jednorazowej pomocy finansowej dla rolników, którzy w 2014 roku byli producentami cebuli, kapusty lub jabłek,
  • jednorazowej pomocy finansowej dla rolników, którzy w 2015 roku byli producentami owoców porzeczki czarnej.

Co więcej pomoc de minimis może zostać udzielona m.in. w formie dopłaty do oprocentowania kredytów na zakup ziemi czy do oprocentowania kredytów "klęskowych", dopłaty do materiału siewnego, ulgi w opłacie składek na ubezpieczenia społeczne czy też innych ulg podatkowych.

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!