| Autor: mikolaj

Pomoc na ograniczenie produkcji mleka także dla spadkobierców rolników, spełniających warunki do jej przyznania

Realizacja mechanizmu unijnej pomocy dla producentów mleka, którzy zmniejszą dostawy do podmiotów skupujących rozpocznie się w drugiej dekadzie września 2016 r. Kwota przewidziana dla całej wspólnoty europejskiej wynosi 150 mln euro.

Pomoc na ograniczenie produkcji mleka także dla spadkobierców rolników, spełniających warunki do jej przyznania

Pomoc dla producentów mleka

Wsparcie będzie wynosić 14 EUR za 100 kg mleka w odniesieniu do ilości odpowiadającej różnicy między mlekiem dostarczonym w trakcie okresu referencyjnego, a mlekiem dostarczonym podczas okresu redukcji. Wsparcie będzie przysługiwało producentowi mleka, który posiadał produkcję mleka w okresie referencyjnym i zredukował ją. Do pomocy kwalifikuje się nie więcej niż 50% redukowanej produkcji w odniesieniu do okresu referencyjnego i nie mniej niż 1500 kg. Warunkiem dodatkowym ubiegania się o pomoc jest także udokumentowana produkcja w lipcu br.   

Z informacji przekazanych przez Agencję Rynku Rolnego wynika, iż pomoc na ograniczenie produkcji mleka będzie się należała także spadkobiercom rolników, którzy spełnili wymagane warunki do jej przyznania.

Wnioski o przyznanie pomocy będą podlegały szczegółowym kontrolom, zarówno administracyjnej jak i kontrolom na miejscu, zadaniem których będzie weryfikacja czy producenci ubiegający się o pomoc nie stwarzają sztucznych warunków do uzyskania pomocy. Kontrole te mogą dotyczyć np. dostaw mleka do pierwszych podmiotów skupujących realizowanych przez członka rodziny.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!