Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
W PE o uproszczeniu Wspólnej Polityki Rolnej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 4 maja br. w Brukseli odbędzie się prezentacja poglądów przedstawicieli Agencji...

W dniu 4 maja br. w Brukseli odbędzie się prezentacja poglądów przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na kwestię uproszczenia zreformowanej Wspólnej Polityki Rolnej na okres 2014-2020.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uproszczenie Wspólnej Polityki Rolnej

Prezes Andrzej Gross ocenia, że struktura WPR po zmianach jest zbyt skomplikowana, a realne uproszczenie powinno być jednym z priorytetowych celów każdej przyszłej reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Phil Hogan, unijny komisarz ds. rolnictwa przede wszystkim planuje przeprowadzić ocenę (tzw. screening) zasad Wspólnej Polityki Rolnej w celu identyfikacji obszarów i elementów wymagających zmian i korekt w tym zakresie. Od 2016 roku unijny komisarz chce także poddać ocenie wdrożenie wymogu zazielenienia w krajach Wspólnoty. Tłumaczy to licznymi obawami o realizację przez rolników tego wymogu, które zgłaszają kraje członkowskie.
 
- Pozytywnie ustosunkowuję się do stanowiska nowego unijnego komisarza ds. rolnictwa Phila Hogana, który podczas ubiegłorocznego spotkania z organizacją Copa-Cogeca w grudniu, przedstawił plany ograniczenia biurokracji związanej z funkcjonowaniem Wspólnej Polityki Rolnej, w szczególności w ramach dopłat bezpośrednich i zazielenienia. To naprawdę niezbędne, ułatwi pracę administracyjną, ale także ubieganie się rolników o dotacje. 2015  rok jest pierwszym rokiem wdrażania nowych przepisów Wspólnej Polityki Rolnej, co naturalnie stanowi duże wyzwanie dla administracji w państwach członkowskich Wspólnoty. Uproszczenia i ustępstwa są  więc niezbędne, aby rolnicy nie musieli ponosić kar na przykład za brak natychmiastowego dostosowania się do nowych procedur - podkreśla prezes ARiMR.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl