Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ruszył nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W czwartek, 15 maja br. w Oddziałach Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji...

W czwartek, 15 maja br. w Oddziałach Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Wsparcie to jest finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W naborze ARiMR ma do rozdzielenia 796,47 mln zł. Zdaniem Prezesa Agencji, Andrzeja Grossa wsparcie to jest bardzo oczekiwane na polskiej wsi i dlatego jest uruchamiane niezwłocznie po podpisaniu rozporządzenia przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, które reguluje zasady tegorocznego naboru.

Polska spośród krajów całej Unii Europejskiej ma najmłodszych rolników. Według badań młodzi gospodarze (do 40 lat) stanowią w państwach Wspólnoty tylko 7%, tymczasem w Polsce ten odsetek sięga aż 13%. Szef Agencji wyraził nadzieję, że dzięki tegorocznemu naborowi, liczba młodych rolników jeszcze się zwiększy.

Warto podkreślić, iż w tegorocznym naborze, w stosunku do zasad obowiązujących w ubiegłych latach wprowadzono pewne zmiany. Najważniejszą z nich jest zwiększenie kwoty pomocy, którą może otrzymać młody rolnik. Teraz premia wyniesie 100 tys. zł a  poprzednio było to 75 tys. zł. ponadto wydłużony został z 12 do 15 miesięcy wymagany okres prowadzenia gospodarstwa przez młodego rolnika, liczony przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy. 

Poznaj najważniejsze informacje dotyczące wsparcia dla młodych rolników

Wydłużony został też termin na uzupełnienia wykształcenia przez młodych rolników w przypadku wystąpienia w ich gospodarstwach tzw. siły wyższej. Dotychczas np. w wypadku wystąpienia  różnego rodzaju klęsk żywiołowych - mieli 3 lata na zdobycie potrzebnych uprawnień rolniczych, licząc od momentu otrzymania decyzji o przyznaniu wsparcia. Teraz  będą mieli na  to 3 lata i 9 miesięcy. Ta zmiana dotyczy także beneficjentów z lat ubiegłych,  ale  muszą oni  udokumentować zaistnienie szczególnych zdarzeń losowych, które sprawiły, że wykształcenie zdobyli z opóźnieniem.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl