| Autor: mikolaj

Więcej pieniędzy dla "młodych rolników". ARiMR uaktualniła listę rankingową

ARiMR uaktualniła listę rankingową określającą kolejności przysługiwania pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" finansowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej pieniędzy dla

Ułatwianie startu młodym rolnikom

Obecnie znajduję się na niej 8829 rolników, którzy mieszczą się w limicie środków dostępnych w tym działaniu. Jest to o 961 rolników więcej niż dotychczas.

Przyznanie wsparcia większej liczbie młodych rolników było możliwe dzięki, wyrażeniu zgody przez Komisję Europejską na przesunięcie dodatkowych 23 mln euro w ramach PROW 2007-2013 na działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zabiegało o to od dawna i jak poinformowało zgoda została przez Komisję Europejską udzielona. Ponadto, KE przychyliła się do zwiększenie budżetu działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", w zakresie projektów dotyczących energii odnawialnej o kwotę 17,25 mln euro.

ARiMR przeprowadziła nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" od 15 maja do 21 czerwca 2014 r. O takie wsparcie ubiegało się wówczas ponad 22 tys. młodych rolników.

Uaktualniona przez ARiMR lista określająca kolejność przysługiwania pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" - otwórz listę.Tagi:
źródło: