| Autor: kkj6

Wnioski online, czyli dopłaty przez Internet

Od 15 marca tego roku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Zupełną nowością jest to, że mogą ubiegać się o dotacje także przez Internet.

Wnioski online, czyli dopłaty przez Internet

Mimo trwającej doby komputerów i Internetu, niewielu gospodarzy skusiło się na ten sposób aplikowania wniosku. Ubiegłoroczny spis rolny udowadnia, że mimo coraz większej informatyzacji gospodarstw to najczęściej z Internetu korzystają młodzi ludzie.


Nie jest to jedyny powód. Jak twierdzą gospodarze, wielu z nich Internet nie jest obcy, ale aktualnie ważniejsze są dla nich wiosenne zbiory. Dopiero, gdy wykonają swoją pracę będą mieli czas pomyśleć o formie składanego wniosku.


Wnioskowanie przez Internet jest o tyle wygodniejsze, że nie zmusza nas do stania w długich kolejkach. Mimo to, jeżeli rolnik zdecyduje się na ten sposób aplikowania, musi wcześniej wystąpić o swój login i kod dostępu do systemu teleinformatycznego agencji. Następnie przy pomocy otrzymanych danych musi zalogować się na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wypełnić swój wniosek i w wersji elektronicznej wysłać go.


O dopłaty bezpośrednie rolnicy mogą starać się do 16 maja bieżącego roku. Spóźnialscy mogą ubiegać się o dotacje jeszcze przez następne 25 dni, jednak z każdym dniem przyznana im pomoc finansowa będzie malała o 1 procent.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!