| Autor: mikolaj

Wypłata pomocy dla producentów mleka rozpocznie się 13 czerwca

Jak poinformowało ministerstwo rolnictwa pierwsze wypłaty w ramach pomocy dla producentów mleka zostaną zrealizowane 13 czerwca br. Wszystkie środki z tego tytułu mają natomiast zostać wypłacone do 16 czerwca br.

Wypłata pomocy dla producentów mleka rozpocznie się 13 czerwca

Nadzwyczajna pomoc dla producentów mleka

Wielkość tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla producentów mleka, ustalono na poziomie ok. 1,5 grosza do wyprodukowanego kilograma mleka. Całkowita kwota wsparcia przewidziana na ten cel dla polskich producentów mleka wynosi 122,7 mln zł.

Wparcie trafi do producentów mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15 tys. kg oraz w dniu złożenia wniosku o udzielenie wsparcia posiadali co najmniej 3 krowy typu użytkowego mleczny lub kombinowany, w wieku przekraczającym 24 miesiące, zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt. Pomoc przysługuje do liczby kilogramów mleka wprowadzonego do obrotu w roku kwotowym 2014/2015 przez producenta mleka, jednak nie większej niż 300 tys. kg.

Przewiduje się, że pierwsze wypłaty Agencja Rynku Rolnego zrealizuje 13 czerwca br., a wszystkie środki finansowe z tego tytułu  zostaną wypłacone już do 16 czerwca br.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!