Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ceny żywca drobiowego idą w górę

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Od połowy maja na rynku drobiu w Polsce obserwowany jest wyraźny wzrost cen żywca kurcząt –...

Od połowy maja na rynku drobiu w Polsce obserwowany jest wyraźny wzrost cen żywca kurcząt – poinformował Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W dniach od 23 do 29 czerwca 2014 średnia cena żywca w zakładach monitorowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ukształtowała się na poziomie 3,92 zł/kg, co oznacza wzrost aż o 0,34 zł/kg, czyli 10% w okresie ośmiu tygodni. Warto przy tym zaznaczyć, że aktualne podwyżki wynikają głównie z czynników sezonowych, ale obserwowany poziom jest jednak niższy o 3,6% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.
 
Odnotowane na przełomie maja i czerwca bieżącego roku wzrosty cen były znacznie wyższe niż w tym samym czasie na przestrzeni ostatnich pięciu lat, kiedy to ceny wzrastały średnio o 0,14 zł/kg. Według ekspertów Banku BGŻ, znaczna rolę w procesie kształtowania się cen mają czynniki popytowe, w tym rosnący eksport. Tendencja wzrostowa wywozu wskazuje bowiem na wysokie zainteresowanie polskim mięsem drobiowym na rynkach zagranicznych, oraz rosnącą konsumpcję w Polsce.
 
Z kolei rosnący popyt przełożył się na wzrost podaży żywca. Z danych GUS wynika, że liczba wstawień kurcząt w maju była na najwyższym odnotowanym do tej pory poziomie, czyli 77 mln sztuk. W skali roku oznacza to ponad 6-procentowy wzrost, tj. o 4,6 mln ton.
 
Specjaliści Banku BGŻ twierdzą, że w następnych tygodniach nastąpią kolejne wzrosty cen do poziomu około 3,9-4,0 zł/kg, które będę wspierane czynnikami sezonowymi, ale także wzrostem cen wieprzowiny.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)

  W dniach od 2 do 8 kwietnia 2018 w stosunku do notowań sprzed tygodnia zaobserwowano spadek cen żywca wołowego i kurcząt brojlerów, a także stabilizację cen żywca wieprzowego oraz wzrost cen...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl