| Autor: redakcja1

Czas na jaja przepiórcze

Jaja przepiórcze to prawdziwy przysmak wielu, perełka wielu narodowych kuchni. Znane są na wszystkich kontynentach.

Czas na jaja przepiórcze
Jaja przepiórcze są stosunkowo małe, ważą około 10 gram. Mają różne barwy skorupek od szarych poprzez różne odcienie beżu z ciemniejszymi plamkami w kolorze brązu lub czerni. Różnice w kolorze skorupki wynikają z diety ptaków jak i podziału na różne rasy. Jaja przepiórcze są bardzo zdrowe, zawierają mniej tłuszczu i aminokwasów od jaj kurzych. Są one bogate w minerały i witaminy. Zawierają między innymi cynk, fosfor, magnez, mangan, miedź, potas, selen, żelazo, wapń, sód oraz witaminy z grupy B jak i witaminę A, C, D, E i K. W jajkach przepiórczych znajdziemy także cholinę, która jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych oraz całego systemu nerwowego. Jaja przepiórcze wykorzystywane są także w leczeniu wszelkich alergii pokarmowych oraz łuszczycy.
 
Jaja przepiórcze możemy dość długo przechowywać i nie tracą one swoich wartości (w lodówce ponad 30 dni).
 
Możemy je spożywać na surowo, gotowane na miękko lub twardo, są częstym składnikiem sushi, sałatek. Dobrze komponują się z daniami mięsnymi oraz owocami morza.
 
Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy jaja przepiórcze pakowane w opakowania po 18 sztuk. Za takie opakowanie zapłacimy 5,00 PLN.


Tagi:
źródło: