Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Handel jajami i ich przetworami w UE (I-IV 2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych Komisji Unii Europejskiej, unijny wywóz jaj i przetworów jajecznych w...

Jak wynika z danych Komisji Unii Europejskiej, unijny wywóz jaj i przetworów jajecznych w ekwiwalencie jaj do krajów trzecich w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2014 roku zwiększył się w stosunku do tego samego okresu 2013 r. o 10% do 73,7 tys. ton, w tym jaj spożywczych o 11% do ok. 29 tys. ton – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dodatnie saldo UE w handlu zagranicznym jajami i ich przetworami zwiększyło się w obrębie roku o 20% do 70,8 tys. ton. Największymi eksporterami tych produktów poza Unię Europejską były Holandia, Włochy, Francja, Niemcy i Polska. Wysyłki polskich jaj i przetworów zwiększyły się w analizowanym czasie 2014 roku o ponad 200% do ok. 5 tys. ton.
 
Głównym rynkiem zbytu dla unijnych produktów z sektora jaj była tradycyjnie Japonia, z poziomem importu ok. 25 tys. ton, w tym szczególnie suszonej albuminy jaj, a w obrębie roku dostawy na ten rynek zwiększyły się o 33%. Kolejnymi odbiorcami były Szwajcaria – spadek o 7% do 13,8 tys. ton) i Zjednoczone Emiraty Arabskie – wzrost o 6% do 3,2 tys. ton, przy czym do tej pory wysyłano tam z UE głównie jaja spożywcze. Zmalały natomiast o 27% dostawy suszonej albuminy jaj do Rosji do 2,9 tys. ton oraz o ponad połowę jaj spożywczych do Angoli do 2,7 tys. ton.
 
Import jaj i przetworów z krajów trzecich do UE w okresie od styczna do kwietnia tego roku zmniejszył się o 59% do 4,2 tys. ton. W strukturze towarowej przywozu dominowały przetwory jajeczne. Największymi dostawcami tych towarów do UE były Indie i USA.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl