| Autor: mikolaj

KRIR wnioskuje o przeprowadzenie naboru uzupełniającego na rekompensaty dla rolników poszkodowanych przez ptasią grypę

Krajowa Rada Izb Rolniczych złożyła wniosek o przeprowadzenie naboru uzupełniającego na rekompensaty dla rolników poszkodowanych w wyniku wysoce zjadliwej grypy ptaków.

KRIR wnioskuje o przeprowadzenie naboru uzupełniającego na rekompensaty dla rolników poszkodowanych przez ptasią grypę
Zarząd KRIR realizując wniosek z VII posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela z wnioskiem o przeprowadzenie naboru uzupełniającego na rekompensaty dla rolników poszkodowanych w wyniku wystąpienia na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Wnioski o udzielenie pomocy finansowej można było składać od 1 do 28 lutego 2017 r. w Biurach Powiatowych ARiMR, jednak nie wszyscy rolnicy mogli w tym czasie skorzystać z pomocy, a ogłaszanie nowych ognisk grypy ptaków przez Inspektorat Weterynarii powiększa grono potencjalnych beneficjentów pomocy. 

Dlatego w ocenie samorządu rolniczego należy umożliwić rolnikom z terenów dotkniętych ptasią grypą możliwość skorzystania z pomocy.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!