| Autor:

Międzynarodowa Rada Drobiarska (IPC) na temat wzrostu cen pasz oraz drobiu

Międzynarodowa Rada Drobiarska (IPC) to organizacja zajmująca się rozwiązywaniem problemów związanych z branżą drobiarską.

Niestety dosyć znaczny wzrost cen zbóż, które wykorzystuje się do produkcji pasz dla drobiu źle działa na nakład finansowy jaki ponoszą producenci na całym świecie. W ten sposób na rynku globalnym wzrasta także cena drobiu. Co więcej, otóż branża drobiarska nie jest zdolna do poniesienia zwiększonych kosztów zbóż potrzebnych do produkcji pasz, czyli pszenicy, kukurydzy, jęczmienia oraz soi.
 
Dlatego też wzrosną ceny mięsa drobiowego, co nie powinno nikogo dziwić, skoro w przeciągu ostatnich czterech miesięcy ceny pszenicy oraz kukurydzy wzrosły o prawie połowę, a śruty sojowej o 20 procent. Ponadto susza jaka wystąpiła w Rosji, a także obfite ulewy w USA oraz opóźnione zasiewy w Brazylii także przyczyniły się do zwyżki cen zbóż. Według IPC w nadchodzącym roku, tj. 2011 warunki atmosferyczne mogą w znacznym stopniu wpłynąć na spadek cen zbóż.
 
Niemniej jednak do tego czasu ceny drobiu będą rosły, a to dlatego, że jego produkcja jest uzależniona od ilości wykorzystanej do tego paszy.
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!