| Autor: redakcja11

Rosyjskie mięso indycze na unijnym rynku

Rosyjska firma drobiarska – Damate z obwodu penzeńskiego rozpoczęła wywóz mięsa indyczego do UE. W kwietniu br. unijne władze wydały firmie zezwolenia eksportowe – informuje FAMMU/FAPA.

Rosyjskie mięso indycze na unijnym rynku

Import mięsa indyczego do UE

Inspektorzy z UE przeprowadzili kontrole na każdym etapie procesu produkcji. Pierwsza partia filetów z piersi indyka została wysłana do portu w Rotterdamie już na początku lipca 2016 r. Cotygodniowe dostawy wynoszą na obecną chwilę 25 ton. Natomiast od sierpnia br. Damate zamierza wysyłać na rynek unijny 200 ton mięsa indyczego miesięcznie o wartości 48 mln RUB (675 tys. EUR). Głównym celem Damate jest wejście na rynek hurtowy i detaliczny w Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. Co więcej, do końca roku firma zamierza poszerzyć ofertę eksportową mięsa indyczego.

 

Damate zainwestowała ponad 12 mld RUB w kompleks produkcyjny w Penza, którego moce przerobowe sięgną wkrótce 60 tys. ton gotowych produktów rocznie. Damate zamierza także eksportować swoje wyroby do Hongkongu, Wietnamu, Serbii i Afryki Zachodniej. Ostatecznie na rynki zagraniczne ma trafiać jedna czwarta całkowitej produkcji zakładu. Rozpoczęcie wysyłek mięsa indyczego na rynek unijny potwierdza ambicje Rosji, która z importera netto mięsa przekształca się obecnie w eksportera. Ponadto zwróćmy uwagę na zatwierdzenie przez UE dostaw z Rosji, pomimo kontynuacji rosyjskiego embarga na import mięsa drobiu i innych artykułów spożywczych z UE.  Tagi:
źródło: