| Autor: redakcja1

Nadzwyczajne wsparcie dla francuskiego sektora drobiarskiego

Francuski rząd przyznał krajowemu sektorowi drobiu 15 mln EUR w ramach nadzwyczajnych środków wsparcia WPR w celu zrekompensowania strat wywołanych zniesieniem unijnych dopłat do eksportu drobiu do krajów trzecich – podaje FAMMU/FAPA.

Nadzwyczajne wsparcie dla francuskiego sektora drobiarskiego

Wsparcie dla sektora drobiarskiego

Wydzielone środki mają pomóc francuskim producentom i przetwórcom drobiu w udoskonaleniu jakości produktów w celu podniesienia konkurencyjności na rynkach eksportowych. Pakiet pomocy został wynegocjowany pod koniec 2013 r. z Komisją Europejską przez francuskiego ministra rolnictwa – Stéphane Le Foll.

 

KE zakończyła stosowanie mechanizmu refundacji wywozowych dla mrożonych tuszek z kurcząt w lipcu 2013 r. Francja była największym beneficjentem tego działania, otrzymując w 2012 r. z budżetu UE ponad 60 mln EUR. Decyzja Komisji spowodowała poważne trudności francuskich zakładów przetwórstwa drobiu, przede wszystkim Tilly Sabco i Grupy Doux, których produkty z subsydiami trafiały wcześniej przeważnie do Arabii Saudyjskiej. Po otrzymaniu wsparcia firmy te mają szanse na odbudowę swojego potencjału wysyłkowego.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!