Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Bez zmian w wymogach dla jaj z systemu wolnowybiegowego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Komisarz ds. Rolnictwa – Phil Hogan potwierdził. że Komisja Europejska nie będzie łagodzić...

Komisarz ds. Rolnictwa – Phil Hogan potwierdził. że Komisja Europejska nie będzie łagodzić przepisów odnośnie oznakowania jaj w systemie wolnowybiegowym.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W trakcie styczniowego posiedzenia Rady Ministrów Rolnictwa UE delegacja Holandii wystąpiła do Komisji z wnioskiem o tymczasowe odstępstwo od rozporządzenia nr 589/2008 i przedłużenie 12 tygodniowego okresu utrzymywania kur z systemu wolnowybiegowego w pomieszczeniach oraz zachowanie prawa do oznakowania tych jaj jako wolnowybiegowe. Jak wskazuje FAMMU/FAPA, wniosek ten był podyktowany kryzysem w unijnym sektorze jaj w wyniku ognisk ptasiej grypy. Kilka państw członkowskich UE poparło wniosek Holandii.
 
Komisarz ds. Rolnictwa – Phil Hogan jest jednak zdania, że unijni konsumenci, którzy płacą większą cenę za jaja z systemu wolnowybiegowego, muszą też być chronieni. Należy więc zachować równowagę między pomocą producentom jaj, a interesem konsumentów. Komisarz zachęca państwa członkowskie dotknięte ptasią grypą do korzystania z nadzwyczajnych środków wsparcia rynku, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu i Rady (UE) nr 1308/2013 z 17 grudnia 2013 r. o wspólnej organizacji rynku produktów rolnych.
 
Komisja Europejska może przyjmować te środki na wniosek państw członkowskich w związku z chorobami zwierząt. Wsparcie otrzymuje rynek dotknięty trudnościami i ograniczeniami w handlu wewnątrz UE i z krajami trzecimi, wynikającymi z używania środków sanitarnych i weterynaryjnych służących zwalczaniu chorób zwierząt oraz wyłącznie w zakresie i przedziale czasowym niezbędnym do wsparcia rynku. UE zapewnia częściowe finansowanie środków nadzwyczajnych w wysokości 50% wydatków poniesionych przez państwo członkowskie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl