Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Piknik drobiowy w Żaganiu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 7 października br. Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Drobiowy w Żaganiu....

W dniu 7 października br. Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Drobiowy w Żaganiu. Impreza odbyła się na dziedzińcu oraz wewnątrz Pałacu Książęcego. Podczas pikniku na uczestników czekało wiele atrakcji.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przede wszystkim można było wzbogacić swoją wiedzę na temat walorów odżywczych mięsa drobiowego oraz walorów smakowych, gdyż przeprowadzona została degustacja mięs i potraw z różnych gatunków drobiu. Wszyscy chętnie próbowali potraw z mięs oraz drobiowych wędlin.

Degustacjom i występom artystycznym towarzyszyły konkursy oraz zabawy skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Dzieci i młodzież brały udział w różnych konkurencjach, jak np. wykonywanie polecenia balonika, rzut do celu gumowym kurczakiem czy też bieg gąsiora z jajem.

Różnego rodzaju konkursom towarzyszyły także gry i zabawy ruchowe: modelowanie balonów, bańki mydlane w rozmiarze XXL. Dla dorosłych przygotowano konkurs ubijania piany. Wszystkie konkurencje dla dzieci i dorosłych nagradzane były nagrodami. Na głównej scenie przeprowadzono konkurencję z nagrodą główną AGD, a mianowicie konkurs wiedzy o mięsie drobiowym.

Poza konkursami, grami i zabawami dla młodych uczestników przygotowano prezentację i prelekcję z zakresu spożywania produktów drobiowych. Młodzi ludzie posiedli również wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania oraz istocie białka, które dostarczane jest poprzez produkty drobiowe.

 
Uczestnicy otrzymywali również broszury informacyjne o wartości odżywczej mięsa drobiowego oraz materiały promocyjne i reklamowe. Uczestników rozweselała i zachęcała do zabawy grupa artystyczna AQUARIUS.
 
Piknik Drobiowy w całości został sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Spadek eksportu mięsa indyczego z Polski
 • Spadek eksportu mięsa indyczego z Polski

  Z szacunków Banku BGŻ BNP Paribas wynika, że kontyngent eksportu mięsa i podrobów drobiowych łącznie w 2017 r. wzrósł o 10%, jednak w przypadku mięsa indyczego, które jest częścią...
 • play IV Kongres Rolnictwa RP
 • IV Kongres Rolnictwa RP

  Podczas IV Kongresu Rolnictwa RP w głównej mierze skupiono się na Afrykańskim Pomorze Świń (ASF), gospodarce łowieckiej, zagrażających czynnikach i problemach z jakimi boryka się branża...
 • Ubój na użytek własny − będą nowe zasady
 • Ubój na użytek własny − będą nowe zasady

  W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad uproszczeniem zasad dotyczących uboju na użytek własny.
 • Unijny handel drobiem
 • Unijny handel drobiem

  Jak wynika z danych USDA Unia Europejska jest czwartym na świecie, po Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Chinach producentem mięsa drobiowego. Jak wynika z prognoz Komisji Europejskiej w 2018 r. unijna...
 • Problemy producentów drobiu
 • Problemy producentów drobiu

  Na obszarach występowania ptasiej grypy ceny za drób były zdecydowanie niższe i doprowadziły do trudnych sytuacji finansowych właścicieli gospodarstw. Ptasie fermy znajdujące się w wyznaczonych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl