| Autor: redakcja1

Ptasia grypa w Bułgarii

W dniu 4 lutego 2015 roku Bułgaria zgłosiła do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) następne ognisko ptasiej grypy o wysokiej zjadliwości wywołanej przez wirus podtypu H5N1 – podaje FAMMU/FAPA.

Ptasia grypa w Bułgarii

Tym razem wirusa wykryto u drobiu przydomowego w Burgas. Poprzednia infekcja tym samym wirusem miało miejsce pod koniec stycznia 2015 roku u pelikana, także w Burgas. Wcześniej wysoce zjadliwa ptasia grypa wystąpiła w Bułgarii w 2010 roku.

 

W związku z tym, w dniu 10 lutego 2015 roku w Dzienniku Urzędowym UE opublikowano decyzję wykonawczą Komisji (UE) 2015/205 z dnia 6 lutego tego roku zmieniającą decyzję 2006/415/UE w stosunku do środków ochronnych dotyczącym wystąpienia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N1 u drobiu w Bułgarii. W decyzji zatwierdzono obszary zapowietrzony i zagrożony, ustanowione wcześniej przez Bułgarię. Podział na obszary obowiązuje do dnia 5 marca 2015 r.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!